Červenec 2007

Sedmé nebe

12. července 2007 v 15:37 | Nika |  Seriály
Ruthie Camdon-Mackenzie Rosman
Simon Camdon-David Gallagher

Lucy Camdon Kinkirk-Beverley Mitchell

Mary Camdon-Jessica Biel
Matt Camden-Barry Watson
Annie Camden-Catrine Hicks
Eric Camden-Stephen Collins
O Sedmém nebi:


Název:7th Heaven


Překlad:Sedmé nebe


Vysílání:1996-2006


Země:USA


Tvůrce:Brenda Hampton


Žánry:Rodinný
Drama
Popis
Vcelku klasický americký rodinný seriál, jehož příběhy se točí kolem slastí a strastí v životě reverenda Erica Camdena, jeho ženy Annie a jejich velmi početné rodiny.

Nejstarším z Camdenových dětí je Matt, na začátku seriálu student střední školy a ochránce mladších sourozenců. Nejstarší dcera, Mary, je taktéž studentka střední školy a kromě hraní basketbalu také ráda radí mladší sestře Lucy se vztahy a jinými problémy. Simon je druhý nejmladší, šarmantní kluk chodící na základní školu. Často se stará o mladší sestru Ruthie, které pomáhá se vším, co jí v jejich 5 letech může na světě potkat.
Kromě lidských členů je v rodině ještě pes Happy, který v některých dílech zaujímá jednu z hlavnějších rolí.
Jelikož jsou v rodině děti různého věku, seriál je hned od záčátků více rozmanitý a dělí se na větší množství "životních příběhů". Potýkají se samozřejmě s různými problémy, které ovlivňují zápletky jednotlivých dílů. Kromě rodiny samotné jsou zde samozřejmě jejich příbůzní, kamarádi a známí ve větších či menších rolích. Během seriálu se rodina dokonce ještě o další dva členy rozroste.

Jelikož se seriál natáčel více než 10 let, je na postavách velmi dobře vidět jejich dospívání a fyzický i psychický vývoj.

Seriál byl nominován mimo jiné na cenu Emmy, získal také 25 jiných cen z oblasti televizní tvorby a na dalších 45 byl nominován .

Anketa 4

6. července 2007 v 18:48 Ankety
Hlasuj pro svou oblíbenou postavu ze seriálu

Anketa 3

6. července 2007 v 18:44 Ankety
Hlasujte tu

Anketa 2

6. července 2007 v 18:44 Ankety
Hlasujte tady

Anketa

6. července 2007 v 18:42 Ankety
Hlasujte tu:

Oliver James

6. července 2007 v 17:37 Herečky a herci
Celé jméno: Oliver James Hutson


Umělecké jméno : Oliver James

Přezdívka: Oli

Narozeniny: 1.června, 1980

Je mu 25 let...

Barva očí : Hnědá

Barva vlasů : Hnědá (obarvený na černo)
Bydliště : Los Angeles, CA

Škola : Woking College, Guilfordská škola hraní/vystupování umění

Koníčky : závody aut, muzika

Amandy Bynes

6. července 2007 v 17:30 Herečky a herci
Stav:svobodná
Datum narození: 03.04.1986
Místo narození: Kalifornie, USA
Znamení: Beran

Mark Terenzi

6. července 2007 v 14:54 Zpěvačky a zpěváci
Stav: ženatý
Počet dětí: dvě (kluka a holku)


Dawsnův svět

6. července 2007 v 12:56 Seriály

416 - Milosrdné lži
416 - Milosrdné lži (Mind Games)
Pacey a Joey sedí v jídelně Capesideské střední a vymýšlí způsob, jak být jednu jedinou noc sami, což se jim za poslední dva týdny nepodařilo ani jednou. Co se zapsat pod falešnými jmény do Potterovic penzionu? Bessie nic nepozná. Joey se také odmítá vytratit do nějakého školního skladu, i když Paceymu se zdálo, že na to Joey pomyslela. Škaredá holčička - vynechat hodinu biologie a vyměnit ji za chvilku sexuálních aktivit!? Jenže podle Joey už se známky ve druhém pololetí stejně nepočítají, takže co! Políbí se a v tom se jim za zády objeví Drue. Včera skončilo hlasování, které objasnilo podobu závěrečné ročníkové knihy a všichni jsou určitě moc zvědaví, jak to celé dopadlo. Nejlépe, když začnou tím, co všechny zajímá ze všeho nejvíc - Párem ročníku. "Ne, že by vlastně bylo o čem hlasovat, tihle dva jsou do sebe natolik zamilovaní, že my ostatní z toho dennodenně zvracíme… Joey Potterová a Dawson Leery!" Joey a Pacey zkamení, zatímco jídelna se rozezvučí vzrušenými komentáři.
Joey mrští Druem o jednu ze šaten a Drue si stěžuje - jak se může bránit, když je holka! Pacey s úsměvem poznamená, že Joey má situaci plně v rukou, takže už půjde do třídy. Joey použije znova násilí a Drue ji prosí, ať toho nechá, copak nemá žádný smysl pro humor? Je legrační, jak se o ně lidí pořád starají, i když spolu chodili asi tak dlouho, jako byly Spice Girls slavné. Joey je ale jasné, že za tohle všechno může on. "Tohle ale není legrace. Tohle je můj život. Dawson a já nejsme pár, nejsme nic, co by mohlo pár jen připomínat. Jsme jen přátelé a dalo nám spoustu práce, abychom se sem dostali a já nedovolím, aby si jemu nebo Paceymu ublížil tím, že budeš vytahovat minulost. Takže ti radím, aby si to napravil…" Drue v tom zvolá, že se blíží Dawson. A ten Joey překvapí, už to slyšel a myslí si, že je to dobrý vtip. "Co jiného by to mohlo být? Je to dost absurdní - jak můžeme být párem ročníku, když ani nejsme pár? Jsme jen přátelé. Jen se nás snaží provokovat, Jo, a my už jsme z páté třídy pryč, ne?" Drue s úsměvem odejde.
Jen sedí v Tomově ordinaci a měla by odpovědět na otázku, proč je její vztah k Jackovi tak ideální. Jen si ale není jistá, on ji poslouchá a užijí si pořádné legrace. A má pocit, že mu může věřit. Toma zajímá, jestli by mu věřila, kdyby gay nebyl. Jen ale nic takového neřekla. Tom se ptá, jestli s tím má co dělat pohlaví. Už dřív mu řekla, že se snadněji kamarádila s kluky než s děvčaty. "To je pravda, holky jsou k ničemu. Jakoby by podstoupily lobotomii v den, kdy dosáhnou puberty. Jeden den se procházíme hračkářstvím a druhý den někomu narostou prsa a potom už je to celé jen o tom, zalíbit se klukům a komu se to podaří jako prvnímu, vyhrává." Tom se ptá, jestli se toto stalo jí. Řekla mu, že když byla mladší, udělala pár špatných rozhodnutí. "Jo, celá ta věc s tím, mít sex před třináctými narozeninami. To není dobrý nápad. A ano, byla jsem opilá. A také podruhé a potřetí…" Jen si ale myslí, že tohle už probrali. Tedy pokud se Tom nechce podělit se svým prvním zážitkem. Je jí ale jasné, že se jí zeptá, jestli je pro to pro ni důležité. Dělá to pokaždé, když se ho zeptá, na něco soukromého. Tentokrát to ale Tom neudělá, nemusí. Ví, co je pro ni důležité. Je v tom daleko lepší, než si myslí. A prohlásí, že čas vypršel. Jen se zvedne a s pozdravem, že se v úterý uvidí, odejde.
Joey vkročí do dveří Paceyho domu a hned se na něj nenasytně vrhne. Pacey se ale brání, žádné 'ahoj, jak ses dnes měl'? Joey zamumlá cosi na způsob pozdravu, jinak se ale plně zaměstnává jeho rty. Paceymu se nelíbí směr, kterým jde jejich vztah. Žádný zájem o jeho city, už spolu nemluví. Joey ale rezolutně prohlásí, že mluvili posledních devět měsíců i právě skončené dva týdny. Pacey ale zaprotestuje - to neznamená, že ho bude brát jen jako sexuální objekt! Joey pochybuje, že by mu tak vadilo. Ji ale zajímá jedno - kdy se Gretchen vrátí domů. Z Paceyho odpovědi, že dnes v noci určitě ne, usoudí, že to ví. Pacey se dušuje, že jí nic neřekl, sama to uhodla, a chce vědět, jestli je to problém. Joey to nevadí, trochu se stydí, to ale přejde. Pacey ji spokojeně obejme, nevidí ale ten lehký výraz starosti, který Joey přeletí přes obličej.
Jen a Jack sedí v jedné z bostonských kaváren. Jen zaujatě sleduje ulici, zatímco Jack se jí ptá, jak moc se jí líbí ta terapie. Jen přizná, že na ni začala chodit třikrát týdně a hned vzápětí musí přiznat, že ulice, na které teď sedí, je ulice, ve které má její terapeut kancelář. Jack: "Jo, myslím, že je to možná ta budova, na kterou celou tu dobu tak civíš." Jen se brání, nikam neciví, Jack si ale myslí, že sem byl vylákán pod falešnou záminkou - špehují jejího terapeuta! Jen se ale rozčílí, nikoho nesledují, jen si tu popíjí kávu. No a jestli náhodou doktor Frost vyjde ze své kanceláře… Jack ji doplní - bude moct zjistit něco z jeho soukromí. "Jacku! Ten chlap o mě ví všechno! Věci, které jsem neřekla ani tobě. A já o něm nevím naprosto nic. Nevím, co řídí za auto, kde žije…" V tom Jen vyskočí ze židle, doktor Frost právě vyšel z budovy. Takže musí jít. Jak jinak o něm zjistí něco víc? Jack něco takového odmítá udělat, Jen ale útočí plnou parou: "No tak, Jacku. Jsi můj přítel. A tohle je přesně to, co přátelé pro sebe dělají! Viděla jsem to ve filmech! Pojď, vždy si říkal, že bych měla mít nějaký koníček." Jen vyběhne z kavárny, postaví se ke sklu a přes něj vzorně škemrá. Jack to nakonec vzdá, neodpustí si ovšem zamumlat, že ji měl radši, když byla cvok.
Pacey se právě snaží objednat velkou pizzu, když se se slovy, že tu vlastně vůbec není, do domu vplíží Gretchen. Joey si chce s Gretchen promluvit a tak nechají Paceyho u telefonu. Joey ví, že Gretchen ví a byla by ráda, kdyby o tom nemluvila. Jsou tu určití lidé, kteří tu informaci nepotřebují vědět, protože by je jen ranila a přivedla by je zpět k bolestivým vzpomínkám. Gretchen poznamená, že jsou s Dawsonem přece jen přátelé a s tím Joey souhlasí. Nejsou ale takoví přátelé, kteří si o všem řeknou dvě vteřiny poté, co se to stane. A kdyby se měl něco takové o ní dozvědět, chtěla by, aby to bylo od ní. Gretchen ji ale uklidňuje, naprosto s ní souhlasí, jen by ji chtěla upozornit, že toto je věc, která se dá snadno uhádnout. "Vypadáš šťastně, Joey." V tom k nim vpadne Pacey s vítězným pokřikem, že pizza je na cestě, nemá ale tušení, co na ní bude. Gretchen zamumlá, že si vezme pár věcí a padá odsud. Pacey se zeptá, kam vlastně jde a Gretchen odpoví, že k Dawsonovi. Mezitím odejde do svého pokoje, takže nevidí, co tahle informace s Joey a Paceym provedla.
Jack a Jen jsou v knihkupectví a nenápadně špiclují Toma Frosta. Jen chce vědět, co za knížku si prohlíží a Jack to rekognoskuje - Interview s upírem, což znamená, že je gay. Jen by zajímalo, kdy ji předběhl ve vědomostech všeho, co se týče gayů a na to má Jack jen jednu odpověď: "Sex ve městě." Pozor, Tom se pohnul! Jack ale bohužel udal špatný směr a výsledkem je to, že Jen vrazí přímo do Toma. Rychle se omluví a představí Jacka. A co tady dělají? No, prohlíží si knížky. Tom poznamená, že si na to vybrali docela dobré místo. Jen se zeptá, co by jim doporučil. Nechápe, proč Tom začal mluvit o poezii, až po chvilce si uvědomí, že vlastně stojí v oddělení poezie a nadšeně vykřikne, že poezii miluje!! Tom vezme sbírku básnířky Robin, která má zítra čtení na uměleckém festivalu. Třeba se tam potkají. S tím Tom odejde, Jen se otočí k Jackovi a uraženě poznamená: "Já MÁM ráda poezii!!!"
Pacey a Joey sedí nad dovezenou pizzou a přemýšlí, jak stráví Gretchen noc. Určitě někam půjde s Dawsonem, pak se ale vrátí k Dougovi a přespí tam. Joey poznamená, že Mitch a Gale jeli na víkend mimo město, oba jsou ale opatrní v tom, aby odhadli, co to znamená. Ona je Paceyho sestra a on jeho přítel, je to divné. Pacey se Joey ptá, jak moc jí to vadí a myslí to vážně. Joey to ale nevadí: "Opravdu! Není to naše věc. Kromě toho to ruší atmosféru. A to já v žádném případě nedopustím, poté, co jsme na tuto noc tak dlouho čekali." Začne Paceyho líbat.
Gretchen a Dawson sedí v domě Leeryů a hodnotí film, na který se právě dodívali. Gretchen hmátne do své tašky pro další kazetu, když si Dawson všimne, že v ní má i pyžamo a zubní kartáček. Gretchen odpoví, že je jen ráda připravená na všechny možnosti. Mezi oběma to vyvolá trapné ticho, které Gretchen přeruší, když navrhne, aby si o sexu povídali. Budou mluvit, otevřeně, a bude jim oběma lépe. Protože se Dawson nemá k tomu, aby začal, Gretchen to udělá. Její první milování bylo na střední, s jejím tehdejším přítelem. Dawson si ho pamatuje, basketbalista, kterého nenáviděl. A teď jej nenávidí ještě víc. Oba se tomu zasmějí a podle Gretchen slaví tato metoda úspěchy. Dawson neví, o čem by měl mluvit, nikdy s nikým nespal. Gretchen si ale je jistá, že přesto o tom často přemýšlel. Dawson: "No, když jsem byl s Jen, bylo mi patnáct. Myslím, že mě nikdy nenapadlo, abych ji o to požádal. Joey, myslel jsem, že všechno je dokonalé, ona ale chtěla počkat, což je v pořádku. A potom se stalo to, co se stalo. A potom se vrátili a… zpočátku jsem si oddychl, bože, vím, jak to zní. Jde jen o to, že jedna moje část se zoufale upnula k tomu, že Joey a já jsme byli předurčení ztratit panenství spolu." Gretchen na tom nevidí nic špatného, Joey byla jeho první skutečnou přítelkyní. Dawson si ale teď přeje, aby to na té lodi dělali. A nebo aspoň teď. Byl by to poslední hřebík do rakve Dawsona a Joey. Když se Gretchen zeptá, jak ví, že to ta není, Dawson odpoví: "Řekla mi to. Zeptal jsem se a ona mi to řekla." Gretchen se na něj zmateně podívá.
O chvíli později Dawson a Gretchen pokračují ve sledování dalšího filmu. Rozdíl je v tom, že oba sedí na opačných koncích pohovky, Gretchen vypadá rozrušeně a Dawson ji zmateně neustále sleduje. "Proč se ode mne, pokaždé, když si jdeš pro další sklenici vody, posadíš o další kousek dál?" Gretchen souhlasí a je to podle ní známka toho, že by měla jít. Podle Dawsona to je trochu drastické řešení jejich problému, jde asi o nějaké nedorozumění. "Máš pravdu, já to vím, musím ale jít. Něco jsem si myslela a bylo to špatně, úplně špatně. Už se, prosím, na nic neptej, jen mě nech jít." Odejde.
Druhý den ráno vejde Pacey do kuchyně a najde v ní skříňky prohrabující Joey. Chtěla mu udělat snídani, což je u ní velká vzácnost, vzhledem k tomu, že jich za poslední rok udělala zhruba dva a půl tisíce. Paceymu se líbí, že si Joey oblékla jeho košili, měla by to dělat častěji. Beze všeho, Joey by jen zajímalo, kdy se naposledy prala a odpověď nikdy ji moc nepotěší. Políbí se a Joey připlácne na Paceyho hruď popsaný papírek. Pacey: "Víš, když jsem ti říkal to všechno o tom, aby si mi řekla, co chceš, nemyslel jsem to tak, že to musíš sepsat." Joey ale začne předčítat: "Mléko, vajíčka, sirup…" a Paceymu je jasné, že je to způsob, jak se jej zbavit. Po dalším polibku Joey souhlasí a rychle jej vyprovodí ven. Když Pacey vyjde z domu, uvidí k němu přicházet Dawsona. Včera večer od něj Gretchen odešla a on se chce ubezpečit, že sem dorazila v pořádku. Pacey mu řekne, že sem nepřijela a zatímco jej jemně odvádí z terasy, myslí si, že prostě přespala u Douga. Dawson souhlasí, jen by byl rád, kdyby jí mohl zavolat hned, od něj. Pacey bravurně zvládne překvapení a hned jej pozve do domu. Joey je slyší přicházet, nehlučně se přesune do koupelny a napjatě poslouchá, jak ti dva volají Dougovi.
Pacey dokončuje hovor s Dougem a přetlumočí Dawsonovi fakt, že Gretchen opravdu přespala u něj. Dawson děkuje za pomoc a chce, aby jí vyřídil, že se stavil, hned si to ale rozmyslí. Pacey poznamená, že jestli se pohádali a chce si promluvit, tak může. Dawson to ale odmítá, nebyla to hádka. Hned poté odejde. Joey vyjde z koupelny a Pacey zagestikuluje, že bude hned zpátky.
Gretchen sedí na verandě, když se u ní objeví Joey. Ta je ráda, že ji vidí, zdá se, že se o ni poslední dobou všichni báli. Gretchen ví, byli to Pacey a Dawson. Občas si přeje, aby tu byla minulý rok, protože by moc ráda věděla, jak se všichni dostali do toho neuvěřitelného zmatku, ve kterém dnes jsou. Tak moc se snaží, aby toho druhého nezranili, všichni jsou tak milí, pořád. Joey bystře pochopí, že Gretchen se moc mile necítí. Ví, že se s Dawsonem pohádala, ví, že nezůstala u něj… Gretchen by moc ráda věděla, jestli to Joey chtěla. Protože těch lží už je nějak moc. Všichni lžou, aby se navzájem ochránili, nic to ale nevyřeší. "Lhala jsi Dawsonovi o tom, že jsi spala s Paceym." Joey ale udělala soukromé rozhodnutí a nechce, aby to zbytek světa věděl. Gretchen si ale myslí, že Dawson je zvláštní případ. "Joey, nechci být mentor, ale lhaní Dawsonovi nic nevyřeší. Není to fér k němu, ani ke komukoli, kdo by s ním chtěl mít vztah." Joey už všechno chápe, takže jde o ni. "Máš pravdu, Gretchen. Loni jsi tu nebyla, nevíš, jaké to bylo. Není způsob, jak by si tomu mohla rozumět." "Ty ale musíš Dawsonovi říct pravdu. Není jiné volby. A když to nechceš udělat kvůli němu, kvůli mně, udělej to kvůli Paceymu." Poslední jmenovaný se v tu chvíli objeví u nich a Joey se s výmluvou na Bessie rychle vytratí.
O chvíli později stojí Gretchen stále na verandě, když za ní přijde Pacey a zeptá se jí, co prošvihl. Pohádala se přece s Dawsonem, ne? Gretchen o tom ale nechce mluvit, měl by se přestat starat. "Fajn, tak když jste se nepohádali, o čem jsi to mluvila s Joey. A proč se tu po tobě hned za rozbřesku Dawson sháněl?" Gretchen je překvapená, že tu Dawson byl a podle Paceyho si on myslí, že se pohádali. Jen si není jistý, kvůli čemu vlastně. Gretchen ale odpoví, že by o ní s Dawsonem určitě nechtěl slyšet, tak by se měl přestat vyptávat. Pacey ale chce, protože začíná mít pocit, že to celé, co se děje mezí ní a Dawsonem, má co dělat s ním. Gretchen se na něj podívá tak, že pochopí, že má pravdu. Gretchen se rychle přesune na trávník za domem, Pacey ale jde za ní. Gretchen mu řekne, ať se na to všechno zeptá Joey. "Ty chceš, abych se Joey zeptal na problém, který je mezi tebou a Dawsonem?" nechápe Pacey. Gretchen souhlasí, hned to ale bere zpátky. Není jí dobře, vypadá to, že měl o ní a Dawsonovi pravdu, je moc mladý. Paceyho ale nezajímá, v čem měl pravdu, chce vědět, co se děje, zvlášť pokud se to týká i jeho a Joey. Měla by mu říct, co se děje, ať už jde o cokoli. Dawsonovi ani Joey to neřekne. "Další lži," povzdechne si Gretchen, "to opravdu pomůže." Pacey je čím dál zmatenější, jaké lži? O co, k čertu, jde? Jedinou lež, kterou teď registruje, je lhaní jeho vlastní sestry. Gretchen: "Joey lhala Dawsonovi. Nevím proč, nevím, co to znamená. On se jí ale přímo zeptal, jestli jste vy dva spolu spali a ona lhala. A to je pravda, Pacey." Pacey ani nehlesne.
Joey vejde do školní počítačové učebny a Dawsonovi řekne, že je to to nejdivnější místo, na kterém si kdy domluvili schůzku. Dawson sedí u počítače a pracuje na čemsi, co má souvislost s ročenkou a nabídne Joey kávu. Joey se diví, že pije černou kávu, nakonec ale přizná, že toho o sobě neví víc. Není to tak, jako dřív, vždy si říkali naprosto všechno. Dawson si ale teď není jistý, jestli to bylo dobře. Joey je zmatená, tohle by Dawson Leery nikdy neřekl. To ale Dawsona přivede k jiné věci - chtěl se omluvit. "Za to, že jsem ti před několika týdny položil tu velmi osobní otázku, neměl jsem to dělat. Nevím vlastně, proč jsem se zeptal. Asi to byla masochistická stránka mé osobnosti, kterou jsem ještě neprozkoumal. Ta samá stránka, která sabotuje můj vztah s Gretchen." Joey je překvapená, to opravdu dělá? "No, myslím, že fakt, že tě zmiňuji každých 30 vteřin, moc nepomáhá. Jsem tak vyděšený z toho, že bych měl udělat stejné chyby, jaké jsem dělal v minulosti, že každá naše společná chvíle se mění v obrovské bitvy v mé hlavě - ukazuji ji to své zmatené já nebo jsem chlapák, který nakonec získá dívku?" Joey si myslí, že to druhé, Dawson ale zamumlá, že ji nezískal. Joey si konečně všimne, že na obrazovce počítače jsou výsledky hlasování maturitního ročníku. Dawson totiž zjistil, že poté, co si Drue dal tolik práce s tím, aby upravil výsledky hlasování, odešel z týmu, který ročenku připravoval, než mohl svůj plán dotáhnout do konce, takže se přihlásil na jeho místo. Když už, tak jen pro to, aby budoucí generace měli správný obrázek o jejich ročníku. Stiskne tlačítko a na obrazovce se objeví obrázek Paceyho a Joey, spolu s nápisem 'Ročníkový pár'. Joey si vezme šálek kávy a oba se zadívají na obrazovku.
Pacey a Joey se prochází po písečné pěšině a mluví o tom, co Dawson pro Joey udělal. Joey připomíná, že to nebylo jen pro ni, Pacey ale poznamená, že to ona byla celou tou věcí zklamaná. Joey rychle opustí téma, je ráda, že se šli projít, je to tu hezké. Pacey souhlasí, sníh slezl tak rychle, jako by mělo už už přijít jaro. Joey přizná, že ji několikrát napadlo, jaké by to bylo, kdyby spolu spali už na lodi, když byli sami. Pacey neví, přišli by o veškerou scenérii, kterou takhle mohli nerušeně pozorovat. Joey se jej ptá, jestli mu chybí ta doba, kde mezi nimi sex nebyl. To, že všechno a každá chvilka nebyla o sexu. Pacey si ale není jistý, jestli taková doba vůbec kdy existovala. Joey rozumí - když spolu nespali, všechno bylo o sexu a teď, když spolu spí… "Je všechno pořád jen o sexu," doplní ji Pacey, "myslíš si, že něco děláme špatně?" Joey si to nemyslí a na to samé se zeptá Paceyho. "Ne, nemyslím, že bychom něco dělali špatně. Já jen nevím, proč by si…" Joey jej ale přeruší: "Pacey, řekla ti Gretchen něco poté, co jsem dnes ráno odešla?" "Ne, proč?" Joey: "To nic. Víš co? Pojď se ještě procházet, už to vůbec neděláme." Pacey se otočí, vezme Joey za ruku a pokračují v chůzi…

Wilmer Valderrama

6. července 2007 v 12:48 Herečky a herci
O Wilmerovi:
Celé jméno:Wilmer Valderrama
Přezdívka: Will
Datum narození: 30.1.1980
Místo narození: Miami,Florida(USA)
Znamení: Vodnář
Výška: 1,73m

Sarah Connor

6. července 2007 v 12:32 Zpěvačky a zpěváci
Datum narození: 13.6.1980
Místo narození: Delmenhorst, Německo
Znamení: Blíženci
Stav: vdaná za Marka Terenziho
Děti: syn Taylor
Výška: 178 cm
Vlasy: blond
Oči: zelené
Rodiče: Soraya a Michael
Domácí zvíře: pes (Luka)
Životopis: Sarah Connor má čtyři sestry a jednoho bratra. Už když byla malá si hrála na zpěvačku, dokonce chodila i do sboru. Teprve ve 20 letech se jí povedlo zaujmout vydavatelskou společnost Sonymusic, která s ní podepsala smlouvu. Sarah nazpívala pilotní píseň Lets Get Back To Bed-Boy za spolupráce repera TQ. Tato píseň se stala okamžitě hitem a trhala rekordy ve všech hitparádách. Sarah Conner se stala první bílou soulovou zpěvačkou. Tím to ale nekončilo. Sarah vydává své debutové album s názvem Green Eyed Soul, které se stalo třikrát zlatým za 450 tisíc prodaných nosičů. V roce 2002 následovaly další úspěšné hity French Kissing, From Sara With Love a If U Were My Man. Singlu From Sara With Love se prodalo do dneška jen v Německu přes 750 tisíc nosičů. Singl se stal v Německu trojnásobně zlatý a dalších úspěchů dosáhl v Rakousku a Švýcarsku. Pomocí tohoto hitu se rychle prosadila Sarah i ve zbytku Evropy. V březnu 2002 byla nominována ve třech kategoriích na prestižní cenu Echo, tu si odnesla jen v kategorii Zpěvačka- Rock a Pop.
Téhož roku na podzim vydává Sarah další singl, tentokrát ve spolupráci s Wyclefem Jeanem. Nazpívali tak hit One Nite Stand, který pokračoval v úspěších předchozích singlů. Netrvalo dlouho a na svět se dostalo nové album Unbelievable. Dalším singlem, již z nového alba, se stala píseň Skin On Skin, která se záhy dočkala stejného úspěchu jako From Sarah With Love. Následovalo spoustu úspěchů a Sarah dostávala jednu cenu za druhou. Stala se nejoblíbenější zpěvačkou v Německu a vždy byla nominována do více kategorií. Sarah prožívala svůj sen z dětství, ten se stal ale realitou. Jako další hity lze uvést He´s Unbelievable, Bounce - ten Sarah proslavil později i v Americe- a Music Is The Key. Ve svém soukromém životě se zamilovala do zpěváka Marka Terenziho ze skupiny Natural, se kterým čekala dítě. Ještě předtím stihla Sarah vydat v pořadí třetí studiové album s názvem Key To My Soul. Album, stejně jako singl Music Is The Key se stali obrovskými hity nejen v Německu, ale v celé Evropě.
V lednu 2004 Sarah porodila zdravého syna Taylora a v létě téhož roku se vdává. Se svým manželem nazpívala novou verzi hitu Just One Last Dance. Na podzim téhož roku vydává Sarah úplně nový hit, baladu Living To Love You, kterou si všichni okamžitě zamilovali. Zatím posledním hitem se stala píseň From Zero To Hero k filmu Roboti, ve kterém Sarah namluvila jednu robotí slečnu. A samozřejmě Sarah vydává nové album Naughty But Nice, které se v Německu za jediný den stalo zlatým. Na léto 2005 si Sarah i se svým manželem připravili pro fanoušky reality show s názvem Sarah & Marc in Love. Show se stala velice úspěšnou. A Marc ten se dal na sólovou dráhu zpěváka. Konec roku se nese ve stylu vánoc a Sarah vydala své vánoční album Christmas In My Heart.

Natasha Thomas

6. července 2007 v 12:07 Zpěvačky a zpěváci
O takhle jedinečném startu si může většina začínajících hvězdiček nechat jen zdát. Novým singlem "Save Your Kisses For Me" má sedmnáctiletá Dánka Natasha Thomas šanci dosáhnout, řečeno fotbalovou terminologií, čistého hattricku.

S každým novým singlem navíc Natasha Thomas předvádí pozoruhodné zlepšení. V létě roku 2003 vlétl debutový singl mladičké zpěvačky pojmenovaný Why (Does Your Love Hurt So Much) přímo do německé singlové TOP 40 (v tamních rádiích se dostal dokonce mezi pět nejhranějších skladeb), druhý singl It´s Over Now jen o pověstý chloupek minul první desítku (probojoval se až na místo dvanácté!).

Tato milostná skladba nesoucí se v poklidném rytmu, na které s Natashou Thomas spolupracoval odborník na reggae Sugar Daddy z exotického Tobaga (podílel se také na nahrávkách Buju Bantona, Sizzly a Capletona), slavila úspěch také v rozhlasovém éteru: rychle se vyhoupla do rádiové TOP 20.

A i když netrávíte svůj volný čas sledováním hudebních televizí MTV, nebo VIVA, kde Natasha rychle zdomácněla, setkáte se s jejím obličejem díky tomu, že si ji jako model pro svou novou módní kolekci vybrala světoznámá firma Lacoste. Od jara tohoto roku je nový "Lacoste face" Natasha k vidění po boku francouzského tenisty Arnauld Clementa (pohybuje se v elitních prvních tří desítkách žebříčku ATP) v celoevropské televizní a tiskové reklamní kampani této firmy. Reklamu režíroval Bruno Aveillan (na svém kontě má už kampaně pro firmy Nissan, Perrier, Nintendo a další), který v minulosti natáčel i takové hvězdy jako například Claudii Schiffer.

Ale zpět k hudbě. Save Your Kisses For Me je jejím třetím singlem. Chytrý reggae song má všechny náležitosti velkého letního hitu, je špičkově zprodukován předním producentem Alexem Christensenem z Hamburku. Jak po stránce melodické, tak po stránce interpretace je to chytlavé a sexy. Těžko hledat věc, která by tomuhle hitu zabránila úspěšnému útoku na prestižní TOP 10.

Ale vraťme se na chvíli zpět v čase. Vůbec poprvé veřejně vystoupila tato rodačka z Kodaně před pěti lety: "Bylo mi pouhých dvanáct," vzpomíná "a zazpívala jsem Killing Me Softly. Byla jsem hodně nervózní, protože v publiku bylo pár dětí z mojí třídy, které mi ve škole dělaly ze života úplné peklo. A já si pomyslela: Nenechám se od nich ponížit. Já jim ukážu!"

O pět let později to Natasha "ukázala" nejen jim. Její debutový singl "Why (Does Your Love Hurt So Much)", původně známý v podání Carlyho Simona vyšel loni a stal se dalším z řady celoevropských hitů Alexe Christensena, jednoho z nejúspěšnějších hudebních producentů, který v této roli, nebo coby skladatel pracoval pro takové hvězdy jako jsou Right Said Fred, Tom Jones, ATC, Bro'Sis a *N Sync. Stejně úspěšný byl jako autor remixů pro superhvězdy Herberta Grönemeyera, Bloodhound Gang a Arethu Franklin. Ačkoliv je Natasha dodnes trochu nervózní, když se má postavit před publikum na pódium, je si vědoma toho, že za poslední dobu udělala velký krok k úspěšné kariéře v pop byznysu. "Už od dětství jsem věděla, že chci být zpěvačkou," tvrdí. A veškerý svůj volný čas věnovala splnění svého snu.

Její profesionální přístup, píle a železná disciplína znamenaly, že občas mladá Natasha zažívala těžké časy. "Musela jsem změnit školu, protože několik dětí se mi snažilo udělat mi život co nejtěžší a prováděly mi naschvály, kdykoliv se k tomu naskytla příležitost." Ale Natasha není z těch, které se nechají zastrašit. Našla si novou školu a zaměřila se na své oblíbené činnosti: hudbu a divadlo. Chodila na hodiny tance a zpěvu, začala si psát vlastní písničky. "Skládání je pro mě terapií. Pomáhá mi to vyrovnat se s tím, co život přináší." Když nahrála svůj debutový singl "Why (Does Your Love Hurt So Much)", vycestovala tehdy šestnáctiletá Natasha poprvé ve svém životě do Německa. "Německo mám opravdu moc ráda. Všichni se tam chovají velmi přátelsky, Alex Christensen byl velmi příjemný a vstřícný - koupil mi oběd u MacDonald´s. Bylo to báječný."

Natasha z plna sil pracuje na vlastní kariéře, ale samozřejmě sleduje dění na hudební scéně: "Miluju Christinu Aguileru. Má skvělý hlas a její poslední album "Stripped" je úžasné. Mám také ráda Jennifer Lopez, vypadá tak sebejistě a vyloženě si užívá to, co dělá. A obě dvě mám ráda také pro styl, jak se oblékají a jak vystupují na pódiu." Na své vystupování sama klade značný důraz: "Vždy dlouho přemýšlím, v čem budu vystupovat." Zdůrazňuje ale, že není otrok krátkodechých módních trendů: "Myslím, že mám vlastní styl. Nekupuju si věci jen proto, že jsou zrovna "in".

Co si vybírám, záleží na mé momentální náladě. Jednou jsou to těsné kalhoty a vysoké podpatky, jindy plandavé nohavice. Mám ráda fialové a bílé oblečení. Mou oblíbenou částí oblečení jsou perfektně padnoucí džíny - a je zatraceně těžké takové džíny v obchodě najít - nějaký svršek v latinskoamerickém stylu a černé motorkářské boty. Vypadají sexy a přitom tvrďácky zároveň. To mám ráda."

Její popová kariéra jí ponechala jen velmi málo času na další záliby: "Ve škole jsem měla ráda divadlo - to je věc, ke které bych se v průběhu let ráda vrátila. Bohužel nemám moc času na to, abych si přečetla všechny knihy, které bych chtěla. Když už se najde chvilka, otevřu si básně dánského spisovatele Michaela Strungeho. Samozřejmě se ráda dívám na televizi, především na seriál Přátelé! Když už se vypravím do kina, ráda chodím na Julii Roberts, Sandru Bullockovou. Hodně působivý herec je pro mě Sean Penn. Oblíbila jsem si film Šestý smysl s Brucem Willisem a Co ženy chtějí s Melem Gibsonem, protože vypovídá o tom, jak necitliví a netaktní někdy kluci můžou být."

Do budoucna chce být Natasha především úspěšná v hudbě - a také žít šťastný život se svou rodinou. "Moje matka mě vychovala sama a vždy ve mě plně věřila - za to si jí vážím a jsem jí hrozně vděčná."

Chad Michael Muray

6. července 2007 v 12:04 Herečky a herci
Chad Michael Murray se narodil 24.9. 1981 v New Yorku.Ma 5sourozenců.
Nejdříve působil jako model později když si ho všimnul jeden agent se vrhnul na herectvi.
Rád sportuje.nejradši ma fotbal a basket.Chodně pomáha charitě a bojuje proti drogám.
16.dubna 2005 se oženil se Sophií Bush.Ale jejich manželstvi vydrzželo jen 5měsicu.
Kvuli Chadově údajné nevěře s Paris Hilton.
Jinak Chada ste mohli vidět v serialu Gilmorova děvčata....Dawsonův svět.A pak ve filmech:
s Hilary Duff v Moderni popelce.S Lindsay Lohan v Mezi nami děvčaty a s Paris Hilton v Dům voskovych figurin.

Jitka Čvančarová

6. července 2007 v 11:56 Herečky a herci
Hraje zdravotní sestru Markétu. Postava je to sympatická - když ji nějaký muž zlobí, rozdává facky. Právě pracuje na dalších dílech. Po večerech se v divadlech mění v Roxanu či Marii Stuartovnu a má roli ve filmu Bestiář. Poněkud hektické přesuny z natáčení zvládá, ráda totiž řídí auto.
Jak se coby řidička vyrovnáváte s bodovým systémem?
Neodsuzuji ho úplně, ale jsou v něm do očí bijící hlouposti a nedostatky. Teď jsem na tom tak, že jdu v září před komisi městského úřadu obhajovat prošlou technickou kontrolu.
A jéje. Přistižena při náhodné kontrole?
Ano, je to moje selhání. Ovšem podle nového zákona to je obrovský problém, kterým jsem ohrozila nejspíš celou planetu. Hrozí mi deset tisíc korun pokuty, pět bodů dolů a můžou mi sebrat řidičský průkaz. Za prošlou technickou dostanete tři tresty, podobně jako kdybyste třeba seděla za volantem úplně opilá. Připadá mi to nesmyslné a cítím se pobouřena. Obzvláště, když tento nový zákon nedodržují ani vysocí činitelé, kteří se za to nejenže nestydí, ale nemají v sobě ani tolik cti, aby opustili své posty. Je mi z toho nevolno!
Nesnažila jste se na policejní hlídku zapůsobit svým šarmem?
O to se nepokouším. Je naprosto v pořádku, když za svou chybu zaplatím. Ovšem odpovídajícím trestem, který je pro všechny stejný. Myslela jsem si, že doba "nadlidí" u nás již dávno pominula. Byla to nejspíš má chybná naivní představa.
Jezdíte autem často?
Denně. V sezoně nejméně třikrát týdně z Prahy do Brna a zpět. Hraji tam v Městském divadle a v Divadle Bolka Polívky, takže na dálnici trávím hodně času. Byly dny, kdy jsem od šesti ráno natáčela Ordinaci, odpoledne sedla do auta a jela do Brna. Odehrála jsem například Marii Stuartovnu a vracela se zpátky do Prahy. Třikrát do týdne. Někdy jsem si cestou zpět, už před Prahou, nahlas opakovala: dojeď, dojeď..., abych neusnula.
Mají policisté šanci přistihnout vás i při jiných přestupcích?
Snad ne. Jsem už vyježděná řidička. Vím, že se obvykle pohrdlivě říká: no jo, ženská za volantem. Taky si občas všímám žen, které jedou nejistě. Ale většinou za to nemůžou. K autům se doma nedostanou. Chlapi jim je odmítají půjčovat, takže nemají možnost získat praxi. I když dnešní mladší generace je na tom líp. Hodně žen si auto koupí samo.
Takže motoristický magazín Autosalon, který moderujete, vás baví. Já si původně říkala, že tam jste jen jako půvabná tvář, aby se bylo na co dívat. A teď vidím, že máte k autům opravdu vztah.
Ano, vášnivý.
Proč pendlujete mezi Prahou a Brnem? Vždyť seriál vás uživí, mohla byste odpočívat.
Studovala jsem v Brně muzikálové herectví na JAMU. Už na fakultě jsem byla v angažmá v Městském divadle a dostávala jsem úžasné role. Jsou to ta první profesionální "prkna", takže mě k tomuto divadlu bude vždy poutat jakýsi mateřský vztah. No a v poslední době se mi sešlo hodně práce. První půlka roku byla tak hektická, že jsem padala únavou. Když jsem se v noci vrátila z Brna do Prahy ještě jsem se musela učit texty. Po třetí ráno jsem na chvíli usnula a v sedm jsem už točila Ordinaci. To tak bývá, že někdy je v životě všeho moc najednou nebo nic. Teď už prožívám klidnější období.
Nejste tak trochu workoholička? Nebo si říkáte, že by mladá herečka neměla nic odmítat, aby se co nejvíce prosadila?
Měla jsem štěstí, že jsem nikdy nic nemusela dělat jenom pro peníze. Každá nabídka, kterou jsem dostala, mě bavila. Tak je to i se seriálem Ordinace. Ale přiznávám, že někdy může být opravdu těžké něco odmítnout.
Proč?
Každá věc vás může posunout k dalším kontaktům. Zatím mi práce většinou přinesla další práci. Například režisér Petr Kracik se mnou pracoval na představení Nana v Brně a na jeho základě mě pak pozval hostovat na Palmovku, kde šéfuje. A je lepší, když je moc práce, než když není do čeho píchnout.
Je role v seriálu především možnost, jak si nadlouho zajistit slušný příjem, nebo je to opravdu zajímavá práce?
Některé seriály jsou lepší, některé ne. Ale každý herec ví sám nejlépe, co chce a co nechce dělat, a co naopak pro obživu musí dělat. Nedávno jsem četla povídání Jana Hřebejka o Janě Brejchové. Psal, že na ní obdivuje nejen to, že je skvělá herečka a osobnost, ale i to, že není "rozmělněná a rozpuštěná" v dalších aktivitách, jako jsou dabingy a seriály. Asi nechtěl nikoho urazit a možná jsem to nepochopila správně, ale připadalo mi to tvrdé. Nemyslím, že natáčení seriálu je rozmělnění hereckého talentu, spíše naopak. Já jsem se při takové práci i spoustu věcí naučila.
Kromě seriálu si držíte i místo u divadla. Proč?
Hraji asi v šesti divadlech. Nedá se tím sice nijak výrazně uživit, ale mě to působí obrovskou radost, a navíc mě ta práce posune někam dál. Herecký trénink je velmi důležitý, mohu ho pak zúročit před kamerou. Moje zatím poslední premiéra byla teď v létě pro Divadlo v Celetné, kde jsem dostala příležitost nastudovat s režisérem Jakubem Špalkem Roxanu v Cyranovi z Bergeraku. Byla to pro mne velmi poctivá a přitažlivá práce.
Čtete kritiky na svá představení?
Přiznávám, že čtu, i když si říkám, že bych někdy neměla.
Vystudovala jste stavební průmyslovku, takže to na velkou lásku k divadlu asi nevypadalo.
Jsem černá ovce rodiny. Rodiče chtěli, abych ve stavařině pokračovala. Představovali si pro mě "slušné" povolání. Doufali, že by ze mě mohla být architektka. Herectví brali jako cosi ne úplně důstojného, prostě komediantství. Jenže já jsem odmala zpívala a ráda se předváděla.
Jak jste rodiče přesvědčila?
Konzervatoř se prosadit nedala. Ale po maturitě jsem si našla muzikálové herectví na JAMU, a to už mě zastavit nedokázali. Táta byl demokratičtější, ale maminka byla velmi nesmlouvavá.
Změnila názor?
Nevynechá teď jedinou mou premiéru, ale ve skrytu duše by stejně asi radši chtěla tu architektku. Rodiče nikdy nepřijeli na žádné z mých studentských představení. Spolužákům se na ně sjížděly celé rodiny a mně nebylo tak úplně jedno, že se na mě nikdo nepřijel podívat. Přišli až na mou první profesionální premiéru Lízy v My Fair Lady v Městském divadle v Brně. Ale jinak jsou skvělí, jen jim to trochu trvalo.
Pokud vím, dostala jste se s divadlem i do zahraničí.
Ještě při škole jsem hrála v angličtině a v němčině Mariu ve West Side Story. Projeli jsme skoro celou Evropu.
Jsou v jiných zemích lidé zvědaví na muzikál v podání neznámých mladých herců z Česka?
Hráli jsme i pro tři a půl tisíce lidí. Agentura, která spolupracuje s ředitelem brněnského divadla Stanislavem Mošou, koupila naše představení pro jednotlivá divadla. Na místě udělali kampaň a my pak měli vždycky plno.
Cestujete ráda?
Velmi, jen mi teď pracovní zátah dovoluje málo výletů. Naposled, když byla ta velká vedra, jsme se jeli s přítelem zchladit do Alp na ledovec. Dá se tam lyžovat i v létě. Ještě se chystám do Paříže, kterou miluji a mám tam přátele. Jen, protože Francouzi ze zásady nemluví anglicky, se jim snažím jít naproti a musím se naučit francouzsky. Zatím jsem ovšem ve fázi, kdy mi na stole dlouho leží knížka pro začátečníky a já se ne a ne dostat dál.
Co vás zaměstnává teď?
Právě natáčím film Bestiář režisérky Ireny Pavláskové. Hraju kamarádku hlavní představitelky.
Co vaše seriálová zdravotní sestra Markéta? Objeví se v nových dílech, nebo vás autorka odstraní, jak se v seriálech stává?
Točíme nové díly od července. Moje postava dostala větší prostor. S Ondřejem Sokolem, který nastoupí jako nový pediatr, budeme tvořit jeden z nových párů. Přiznávám, že na šéfscenáristce Lucii Konečné občas vyzvídám, co se mnou zamýšlí dál. Jestli bude co hrát, jak se Markéta bude vyvíjet... Ale vyzvídám, i co bude s ostatními. Jsem prostě zvědavá.

Avril Lavigne

6. července 2007 v 11:48 Zpěvačky a zpěváci
Zpěvačka
Datum narození: 27.9.1984
Místo narození: Napanee, Ontario, Canada
Znamení: váhy
  • Něco o Avril: Avril není typickou mladou popovou princeznou,ve skutečnosti je přený opak Britney Spears
  • Avril má mladší sestru a staršího bratra.Se zpěvem začala již ve dvou letech v místním kostelním sboru.V tomto sboru zpívala do svých deseti let.Krátce poté,díky svému pěveckému nadání vyhrála hlavní cenu v soutěži místní rozhlasové stanice.Touto cenou byla cesta do Ottawy,kde si zazpívala duet se slavnou zpěvačkou Shania Twain. Ve svých 13 letech začala psát své vlastní písně a hrát na kytaru.Brzy poté nahrála na videokazetu své
    hudební výkony a poslala je několika nahrávacím společnostem.Naštěstí si ji všiml šéf nahrávací společnosti Arista Records Antonio L.A. Reid.Avril proto odjela do Manhattanu v New Yourku,kde z ní chtěl Reid udělat popovou zpěvačku klasického formátu.Ona však chtěla být jiná,chtěla být umělcem,který je spojen s tvořením písní,jež zpívá.Proto je Avril rozhodla odjet na západní pobřeží Los Angeles.Zde se spojila s vydavatelstvím Nettwerk Managementem a producentem/skladatelem Cliffem Magnessem.To ji nechalo zcela volnou ruku a texty si proto píše Avril sama. Spolu s Cliffem dokončili singl Complicated,který se stal ihned velkým hitem,jež válcoval žebříčky všech možných hitparád.Tento úspěch byl obrovský a Avril nazívala debutové album "Let Go" (2002).Pět týdnů po vydání se
    stalo platinovým a jeho úspěch stále roste Avril zpívá se svou kapelou,kterou tvoří bubeník Matthem Brann,bass kytarista Mark Spicoluk,kytaristi Jesse Colburn a Evan Taubenfeld.Své celosvětové turné začala prvními návštěvami Japonska,Evropy a Austrálie

Kelly Clarkson

6. července 2007 v 11:43 Zpěvačky a zpěváci
Kelly Clarkson se narodila 24.04.1982 v městečku Burleson v Texasu (USA).Vděčně se Kelly dětský sen stát se námořním biologem nesplnil, ale místo toho se právě ona stala American Idol v září roku 2002, když její oduševnělý hlas zachytil srdce a mysli milionů diváků.
24 letá Kelly z Texasu prožila přibližně přes deset týdnů na jedné z nejúspěšnějších televizních soutěží v Americe. Fakt je, že Kelly nikdy neměla hodinu profesionálního zpěvu, a přitom získala ve finále 57% hlasů. Ve skutečnosti je její hlas přirozená a normální část jejího života. Tudíž krása jejího hlasu byla poznána čirou náhodou. Ve třinácti letech, zpívala v koridoru v Pauline Hughes na střední škole v Burlesonu, Texasu, když jí učitel žádal o připojení ke sboru. "Dokud jsem se nepřidala ke sboru, tak jsem do té doby nevěděla co se svým hlasem dokážu. Můj učitel na mě tlačil už od začátku, protože věřil, že ve mně něco je. Postupem času jsem se dostala na úroveň mých starších spolužáků". Její klasický trénink skrze sboru byl, jak popisuje, "mojí zásadou je, abych svůj hlas přizpůsobila různým stylům hudby".
Vyvinula se rychle a zanedlouho oslovila publikum v celostátní soutěži American Idol. Byl to spletitý osud, který ji doprovázel k cestě za hudbou. V době, kdy se Kelly stěhuje do Los Angeles, začíná posílat svá demíčka do různých hudebních studií a to byl jeji způsob se dostat na příčku hudebního průmyslu a nějak začít. To se náhle změnilo na něco strašného, kdy její byt shořel a zárověň přišla o všechno co měla. Byla to její nejlepší kamarádka Jessica, která jí navrhla, aby zkusila šanci na American Idol. Kelly o tom nic nevěděla, a tak řekla: "Já jsem do toho šla jen z legrace, abych si to jen zkusila a teď jsem tady :-)".
Mezi Kelliny idoly patří: Bette Midler, Reba McIntyre, Gwen Stefani a Aerosmith. Tihle všichni Kelly ohodnotili a potom se upsala u RCA a v roce 2003 vydala své debutové album se singly "A Moment Like This, Before Your Love". První singl, který natočila se ihned dostal na první místo v Billboard Charts. Finální desítka, která se dostala do finále se vydala po státech, aby zahráli svým fanouškům a to ze Seattlu až do New Yorku. "Nejsem materialistická, ale ambiciózní. Nyní jsem jen šťastná a mám práci kde používám svůj zpěv každý den. Já věděla, že být námořní bioložkou a sledovat čelisti by nebylo pro mě :-)".V roce 2006 vyhrála cenu Grammy za nejlepší popovou zpěvačku.

Sandra Bulock

5. července 2007 v 18:03 Herečky a herci
Datum narození: 26.07.1964
Místo narození: Arlington, Virginia, USA
Znamení: Lev
Životopis: Sandra Bullock je starší dcerou učitele zpěvu Jahna a operní zpěvačky původem z Německa Helgy. Vyrůstala střídavě v Německu a USA se svými rodiči a svou o tři roky mladší sestrou Gesine. Již od dětství se předváděla v dětském sboru, jehož produkci měla na starosti její matka. Když byla ještě teenager, její rodina se přestěhovala zpátky do Washingtonu. Začala studovat střední školu Washington-Lee v Arlingtonu ve Virginii. Po absolvování v roce 1982, začala studovat herectví na East Carolina University v Severní Karolíně. Po úspěšném absolvování se přestěhovala do New Yorku, kde začala svou hereckou kariéru. Zde si zahrála v mnoha divadelních představeních. Její nejúspěšnější role byla pro nekomerční produkci "No Time Flat", za zpodobení jižní krásky získala pochvalnou kritiku. Po tomto úspěchu dostala malou roli v televizi ve filmu "Bionic Showdown: The Six Million Dollar Man and the Bionic Woman" (1989) a poté co se přesunula do Los Angeles, získala roli v nepříliš úspěšné televizní verzi "Working Girl".

I po tomto neúspěchu se stále držela v herecké branži, což ji přineslo první filmovou roli v "Love Potion No. 9" (1992). Následující rok se objevila v "The Thing Called Love" a v akčním trháku Sylvestera Stalloneho "Demolition Man". Ačkoli její role byla v podstatě skromná získal pozornost filmového producenta Joela Silverse, který ji doporučil režisérovi Janu de Bont.

De Bont zrovna obsazoval role pro nadcházející akční film s autobusem, který veze bombu, Sandra Bullock se mu zalíbila a rozhodl se ji vybrat pro roli Aniie. V obsazení do role Sandry naproti Keanu Reevesovi, se de Bond potýkal s velkým odporem od vedoucích pracovníků filmového studia, kteří si raději přáli nějakou baculatou blondýnku na tuto roli. Režisér vytrval a v roce 1994 ji obsadil do role ve filmu Nebezpečná Rychlost "Speed", jeden z nejúspěšnějších filmů, který doposud natočila. Film popohnal hereččinu slávu více nežli sama osobně očekávala a otevřel jí dveře k dalším významným rolím. Nejprve v hlavní roli ve filmu Síť "The Net", po dokončení filmu se svěřila, že si zamilovala Internet a elektronickou poštu.
Díky dveřím otevřeným dokořán si Sandra v roce 1996 vydělala 6 milionů dolarů. Poprvé na sebe upozornila v romantické komedii "While You Were Sleeping". Film byl kritikou a komerčně úspěšný, herečka pokračovala v rostoucí kariéře ve filmové adaptaci Johna Grishamse "A Time to Kill", kde si zahrála po boku Ashley Judd a Matthew McConaughey. Úspěch v tomto filmu byl poslední, který si mohla na chvíli užít, poté co prudce klesla ve filmech jako "In Love and War" (1996), "Two If By Sea" (1996) a možná taky "Speed 2: Cruise Control" (1997), které byly zklamáním.

Naštěstí pro Sandru se zdálo, že její diváci jí to prominuli a zapomenuli a ona se mohla mírně odrazit v následujících letech ve filmu "Hope Floats" (1998), který také náhodou byl první projekt její produkční společnosti Fortis Films, kterou založila. Ve stejný rok si také zahrála v další romantické komedii "Practical Magic", spolu s Nicole Kidman. Film jí poskytnul další skromný úspěch, jenž ji opět dostal na sedlo a proto Sandra pokračovala v další romantické komedii po boku Bena Afflecka v "Forces of Nature" (1999). Třebaže se film projevil kritikou i komerčně neúspěšný, Sandra získala zpět svou popularitu s mnoha projekty v roce 2000, včetně komedie "Gun Shy" a "28 Days", v komedii na sebe upozornila jako novinová redaktorka.

Následující role v "Miss Congeniality" (2000), jako agentku FBI ji donutili v rámci špionáže účastnit se soutěže Miss U.S.A. Hezká agentka se jí teda zůčastnila, proto aby zabránila bombovému útoku. O dva roky později se objevila v thrilleru "Murder By Numbers" a v dramatu "Divine Secrets of the Ya-Ya Sisterhood" (2002).

Sandra Bullock se 16.7.2005 provdala za hvězdu televizní reality show Jesse Jamese. Svatba se konala na kalifornském ranči u Santa Barbary.