Červen 2007

Epizody - 2.řada - 22.díl

30. června 2007 v 18:45 Sběratelé Kostí
Pozorovatel hvězd v louži
Tým vyšetřuje případ zavražděné ženy s neobvyklou genetickou nemocí; Brennanová se opět setkává se svým otcem a koná se svatba Angely a Hodginse.
Ve stánku s potravinami jsou nalezeny rozložené tělesné pozůstatky, domněle přisuzované mladé, zhruba 10-leté dívce. Angelina obličejová rekonstrukce však odhalí tvář, patřící zhruba 80-leté ženě a ne dítěti. Ale tým zjistí, že oběti bylo ve skutečnosti 22 let a trpěla degenerativním zrychleným stárnutím.Vyšetřování dovede Brennanovou a Bootha k matce oběti, která jim ukáže prstem na místního domovníka. Jelikož však nemá definitivní důkaz, musí tým prošetřit, kdo by mohl usilovat o život bezbranné ženy. Případ se po emocionální stránce velmi dotkne Brennanové.Mezitím se otec Brennanové, Max Keenan, znovu objeví v jejím životě a pokusí se s ní spojit, aby jí sdělil informace o její minulosti a ona sama je překvapena svou reakcí.Hodgins a Angela chystají svatbu a Brennanová a Booth vystupují jako svědkové. Ne vše ale vyjde, tak jak bylo plánováno.

Epizody - 2.řada - 21.díl

30. června 2007 v 18:42 Sběratelé Kostí
Zářící kosti ve starém kamenném domě
Brennanová a Booth vyšetřují záhadu zářících kostí oběti vraždy.
Brennanová a Booth jsou povoláni na místo činu ve starém kamenném domě, kde byly nalezeny světélkující kosti. S obavou, že by kosti mohly být radioaktivní použijí ochranný oblek a opatrně vstoupí do budovy, kde najdou zářící kosti, avšak bez radioaktivity.
V Jeffersonském Institutu tým kosti prozkoumá a určí identitu oběti. I tak si ale nikdo nedokáže vysvětlit, proč kosti vydávají zelené světlo. Všichni členové týmu se svými specifickými znalostmi se tedy spojí s Boothem a Brennanovou při vyšetřování záhadné vraždy, což je zavede ke skupině přátel, kteří jsou šokováni, když zjistí, že se jeden z nich stal obětí vraždy.
Během vyšetřování se webové stránky oběti a jejích přátel na MySpace.com, spolu s fotkami, videy a blogy stávají možným vodítkem k pátrání.A Hodgins mezitím vyzná Angele lásku velmi neobvyklým způsobem.

Epizody - 2.řada - 20.díl

30. června 2007 v 18:38 Sběratelé Kostí
Muž, který spadl na Zem: Astronaut v kráteru
Když Booth a Brennanová vyšetřují ostatky těla, které spadlo z nebe, odhalí tajemnou vesmírnou záhadu.
Brennanová a Booth spěchají vyšetřovat na místo činu, kde je nalezen mrtvý muž v kráteru. Zdá se, že rozpláclé tělo spadlo ze značné nadmořské výšky bez padáku a když jsou ostatky odeslány na prozkoumání do Jeffersonského Institutu, Hodginsova analýza kostí dovede všechny k přesvědčení, že tělo bylo po určitou dobu ve vesmírném prostoru.Zatímco Hodgins má v zásobě nespočet teorií o mimozemském životě a vládních spiknutích, Brennanová a Booth se pokoušejí odhalit mužovu totožnost. Zjistí, že šlo o astronauta se jménem Colonel Howard, který pracoval pro NASA. Když ale hovoří s jeho spolupracovníky a členy rodiny, musí svádět tuhý boj, aby dokázali získat potřebné informace vzhledem k utajení misí vesmírné agentury. Když tým objeví sečné rány na některých kostech, zjistí, že pád Colonela Howarda nebyla nehoda, a tak se otevírá nová záhada.
Mezitím Hodgins, jehož žádost o ruku Angela naposledy odmítla, zkouší tradičnější a romantičtější přístup, aby získal její srdce.

Epizody - 2.řada - 19.díl

30. června 2007 v 18:21 Sběratelé Kostí
Vrah v betonu
Booth je unesen, zatímco tým vyšetřuje vraždu související s nebezpečnou rodinou napojenou na organizovaný zločin.
Na stavbě se v betonu najdou zalité části mrtvého těla a Brennanová, Booth a Jeffersonský tým jsou povolání, aby nálezi vyšetřili. Booth má podezření, že oběť zabil jistý Hugh Kennedy - člen nebezpečné rodiny zapletené v oragnizovaném zločinu. Jeho plán najít a zatknout Kennedyho, ale zkomplikuje tvrzení lovkyně odměn, která tvrdí, že Kennedyho viděla uhořet při výbuchu jeho auta. Tato fakta, ale Boothovi nestačí a tak se snaží Kennedyho vylákat z úkrytu. Když však Booth stopuje Kennedyho, plán nevyjde tak, jak si přál a Kennedy Bootha unese. Brennanová tak musí Bootha najít dříve, než ho potká stejný osud jako první oběť.Mezitím, když Brennanová navštíví matčin hrob, vyhledá ji její otec Max (Ryan O'Neal) a snaží se ji přesvědčit, aby poslouchala to, co jí musí říct o její mrtvé matce. Brennanová ale nehodlá vyhovět přání svého otce a neváhá zavolat policii, ale Max uteče ještě před jejich příjezdem. Max se objeví znovu v jejím bytě a pořád ji nemůže přesvědčit, aby ho Brennanová poslouchala a nevolala policii, avšak její reakce Maxovi naznačí, že by se jí přeci jen mohl dostat blíže.Poté, co Booth zmizí, Brennanová se obrátí na svého otce, který má bohaté zkušenosti s vyhýbáním se zákonu, aby jí pomohl najít Bootha. Když je ohrožen Boothův život i život jeho syna kvůli informacím o vyšetřování případu, Brennanová a její otec vytvoří nedobrovolný tým, aby našli Bootha dřív, než bude příliš pozdě.

Epizody - 2.řada - 18.díl

30. června 2007 v 18:14 Sběratelé Kostí
Hráč pod tlakem
Brennanová a Booth vyšetřují bezohlednou smrt perspektivní vysokoškolské basketballové hvězdy.
Brennanová a Booth navštíví vysokoškolský kampus, kde byly pod nekrytou tribunou basketballového hřiště nalezeny lidské ostatky. Ačkoliv je tělo poškozeno natolik, že nelze určit identitu, řetízek na krku pomůže určit, že obětí je RJ Manning - hvězda školního basketballového týmu.
Po zrekonstruování RJovy lebky tým zjistí, že byl mrtvý ještě předtím, než ho skládací tribuna rozmačkala. Brennanová a Booth se pohybují ve světě celosvětového špičkového vysokoškolského basketballu a vyslýchají mnohé hráče, aby se dopátrali toho, kdo mohl těžit z RJovy smrti. Po vyšetření nejbližších RJových lidí, včetně jeho oddané přítelkyně, budoucího basketballového agenta a náhradníka v týmu, Brennanová a Booth odhalí několik různých možných motivů k RJově vraždě. Později tým zjistí, že RJ se v době smrti mohl dostat do značně rizikové situace a že za jeho vraždou mohlo stát více osob.
Mezitím se Hodgins pokouší posunout svůj vztah s Angelou na další úroveň, ale jeho metody dvoření se prokážou být mnohem méně taktní, než ty vědecké.

Epizody - 2.řada - 17.díl

30. června 2007 v 18:11 Sběratelé Kostí
Kněz na hřbitově
"Když se kostelní hřbitov stane ohniskem vyšetřovaného zločinu, tým začíná pátrat po tajemství svaté půdy. "
Uprostřed noci praskne na historickém hřbitově Svaté Agáty vodovodní potrubí a zanechá hřbitovní půdu posetou rakvemi a jejími tichými obyvateli. Brennanová je povolána, aby ostatky identifikovala a pomohla vrátit těla na svá místa.
Otec Matt - čerstvě dosazený kněz - informuje Brennanovou a Zacka, že poslední pohřeb se na tomto hřbitově konal před více než 50ti lety, ale Brennanová najde lebku pohřbenou před méně než pěti lety, což ji dovede k domněnce, že zde někdo zakopal tělo, aby zakryl vraždu.
Poté, co se setkají s odporem ze strany haštřivého hlavního kněze - Otce Donlana - Brennanová a Zack označí posvěcenou půdu za místo činu. Vezmou ostatky do Jeffersonského úseku, kde Bootha urazí Tempin nedostatek úcty k jeho náboženské víře a také víře dalších lidí, a oba pak bojují o návrat jejich vzájemného souladu, který byl narušen od doby, co Sully odešel. Booth trvá na tom, aby s ním Brennanová navštívila jeho terapeuta - Dr. Wyatta - v naději, že Wayatt může jejich vztahu pomoci a vrátit tak věci zpět do normálu.Mezitím se romance mezi Hodginsem a Angelou rozhořívá ještě víc a Hodgins udělá obrovský krok, aby jejich vztah urychlil, což Angelu naprosto odzbrojí.
Booth a Angela se vrátí do kostela, aby rozdali náčrty neidentifikované oběti vraždy ze hřbitova a mladý farník na skice identifikuje předchozího farního kněze, kterého nedávno nahradil otec Matt. Když otec Matt záhadně onemocní, Brennanová a Booth se snaží vypátrat více o zmizení zavražděného kněze a zjistit, kdo si hraje na Boha a bere do vlastních rukou životy druhých.

Epizody - 2.řada - 16.díl

30. června 2007 v 18:07 Sběratelé Kostí
Vykostěná nevěsta v řece
"Dovolená Brennanové a Sullyho je přerušena poté, co tým narazí na případ ženy, jejíž tělo bylo nalezeno bez jediné kosti"

Booth pokazí romantickou dovolenou Brennanové a Sullyho, když dorazí s člunem do přístavu a odtáhne Brennanovou na místo činu v řece, kde bylo nalezeno tělo ženy bez kostí. Tělo pro celý tým znamená oživení, když se snaží zrekonstruovat ženinu kosterní strukturu bez pomoci jakýchkoliv kostí.Brennanová, která se chce nedočkavě vrátit k Sullymu, zvažuje, zda je její účast u případu vůbec nutná, ale při absenci kostí nevidí důvod být jakkoliv zapojena. Zack, Hodgins a Cam se pokoušejí zrekonstruovat kostru oběti, což je úkol jak obtížný, tak i strašidelný. Během jejich práce Cam objeví jednu jedinou zbývající kost v rozpáraném těle, což je pro Bootha pádný důvod, aby znovu narušil dovolenou Brennanové a Sullyho a přivedl Brennanovou zpět do Jeffersonského Institutu.Booth vyšetřuje mezinárodní společnost, která dodává nevěsty, a také bývalého ženina snoubence, ale ten se rychle vyhne vyšetřování. Když další stopy v případu vedou k neobvyklému starobylému asijskému rituálu, který zahrnuje pohřbení kostí neprovdané ženy s kostmi svobodného muže jako určitý druh posmrtného svatebního obřadu, Brennanová a Booth si uvědomí, že hledají vraha, který ženu nalezenou v řece zabil, aby její kosti použil pro tento kosterní obřad.
Mezitím Sully udělá Breannanové nabídku, kterou jí přinutí udělat důležité rozhodnutí o jejich společné budoucnosti - nabídku, která ji překvapí a na níž není v žádném případě připravena.

Epizody - 2.řada - 15.díl

30. června 2007 v 12:49 Sběratelé Kostí
Těla v knizeNová kniha Dr.Brennanové se stává příliš skutečnou, když se několik reálných vražd odehraje přesně tak, jak to je popsáno v její knize.
Nejnovější kriminální román Brennanové se okamžitě stává bestsellerem. Brennanová si užívá prodejní úspěch a také nově nalezenou lásku s agentem Sullivanem a chystá se na knižní promo tour. Avšak, když spolu s Boothem vyrazí vyšetřovat vraždu v přístavišti, nemohou si nevšimnout do očí bijící podobnosti mezi případem a jednou z fiktivních vražd v knize Brennanové.
Otřesená Brennanová ještě více zneklidní, když její tým naznačí, že vražda nebyla jen zvrácená náhoda, ale práce vraha-napodobitele, který vykonává vraždy dle jejího románu. Pokud je to pravda, byla by vražda v přístavišti pouze prvním ze tří hrůzných zločinů a Jeffersonským Institutem se začne šířit šuškanda, co se stane příště.Napětí se ještě stupňuje, když Sullivan a Booth začnou bojovat o to, kdo bude chránit Brennanovou a vyšetřovat domnělé podezřelé, mezi které spadá přehnaně posedlý fanoušek Brennanové, který ji už jednou pronásledoval. Poté, co je spáchána druhá vražda naprosto přesně podle knižní předlohy, dolehne na Brennanovou tíha zjištění, že může hrát roli ve ztrátě nevinných životů.
S výhledem třetí vraždy Jeffersonský tým spěchá, aby odhalil vraha ještě předtím, než načne poslední kapitolu vražedné knihy.

Epizody - 2.řada - 14.díl

30. června 2007 v 10:44 Sběratelé Kostí
Muž v panském domě


Brennanová a Booth vyšetřují vraždu bohatého obchodníka s napojením na Jeffersonský Institut, zatímco nový vztah Brennanové se rozjíždí na plné obrátky.
Brennanová, Booth a Jeffersonský tým jsou povoláni Bancroftovou rodinou - hlavním sponzorem Institutu - aby vyšetřili smrt Terence Bancrofta, jež byl doma nalezen mrtev přivázaný k židli a zlostně pobodaný.Tým prokáže, že tělo zde bylo nejméně měsíc. Booth vyslýchá Terencovu manželku Clarissu, zatímco tým přepraví tělo a všechny důkazy do Institutu kvůli dalším testům.Hodgins odstraní z důkazních materiálů staré foto sebe s obětí, aby ho ostatní neviděli, protože ví, že ho fotografie spojuje s případem. Když se případ dostane k soudu a Hodginsovo napojení na případ se provalí, je reputace Institutu ohrožena, což vede Brennanovou k vážnému rozhodnutí ohledně svého týmu.Psychiatr Dr. Gordon Wyatt povolil Boothovi nosit zbraň a vrátit se zpět do práce, ale jen v případě, že Booth přijde ještě na další sezení kvůli několika nevysloveným problémům - problémům které mohou ohrozit Boothův úsudek a ovlivnit jeho vyšetřování.
Mezitím agent Sullivan pozve Brennanovou na jeden ze svých basketballových zápasů a jejich vztah získá pořádnou jiskru.

Epizody - 2.řada - 13.díl

30. června 2007 v 10:42 Sběratelé Kostí
Dívka v aligátorovi
Partnerství Brennanové a Bootha je přerušeno, když je Booth donucen projít psychiatrickými konzultacemi a Brennanová musí pracovat s jiným agentem FBI.
Poté, co Booth ve zlosti vystřelí na ornament klauna na zmrzlinářském voze, je mu odebrána zbraň a přinutí ho k setkání s psychiatrem z FBI, aby prokázal, zda je mentálně stabilní a může dostat zpět svou zbraň. Brennanová v důsledku toho odlétá sama na Floridu, aby vyšetřila smrt mladé vysokoškolské studentky, jejíž tělo se najde uvnitř mrtvého aligátora.
Protože Booth je aktuálně mimo hru, je jejím spolupracovníkem z FBI agent Tim Sullivan (hraje ho Eddie McClintock). I když je lehkovážný, mají spolu od začátku komunikační problémy a rozdílný styl práce, a tak se Brennanová těší, až se Booth vrátí zpět.Aligátora převezou do Jeffersonova institutu a tým určí identitu oběti jako mladou vysokoškolskou studentku Judy Sloanovou, která zmizela před několika týdny. Zatímco se tým v Jeffersonově institutu snaží přijít na okolnosti, za kterých dívka zemřela, Brennanová zjistí, že jí Sullivan okouzlil víc, než si připouští.Mezitím Booth absolvuje několik psychiatrických sezení s doktorem Gordonem Wyattem, Angličanem se zvláštním přístupem k situaci, která vedla k jejich setkání a jež přidělí Boothovi neortodoxní projekt, kterým nepřímo Bootha přiměje, aby mluvil o možných důvodech střelby na klauna.

Epizody - 2.řada - 12.díl

30. června 2007 v 10:39 Sběratelé Kostí
Muž v cele

"Brennanová a Booth se snaží dopadnout uprchlého sériového vraha Howarda Eppse dřív, než se jeden z členů týmu v Jeffersonově Institutu stane jeho poslední obětí."

Brennanová a Booth jsou povoláni na místo smrtícího požáru ve Washingtonské věznici, aby vyšetřili domnělou smrt Tempina dávného protivníka Howarda Eppse, jehož tělo se našlo spálené na uhel. Ale ohledání vede k mrazivému zjištění, že spálené tělo nepatří Howardu Eppsovi, nýbrž jednomu z hasičů, kterého Epps zabil, aby mohl ve zmatku díky požáru utéci z vězení s maximální ostrahou.Následuje návštěva Eppsovy bývalé manželky, Caroline, aby se pokusili zjistit, zda nemá tušení o místě jeho pobytu; ale Boothovi i Brennanové zůstávají stále prázdné ruce a navíc se obávají o Carolinino bezpečí, když je Epps venku. Jejich strach rychle získá reálný základ, když se dozví, že Epps opět vraždil.Když Epps zatáhne Bootha a Brennanovou do hry na kočku a myš, je jasné, že má na mušce nejen je, ale i osoby, které jsou jim blízké; a při tom všem jim Epps dává vodítka, která se snaží rozluštit, než Epps zabije znovu.Když Cam provádí pitvu na těle poslední Eppsovy oběti, Booth ji poprosí, ať poruší protokol, aby ušetřila čas a přistoupila k pokročilejšímu stádiu pitvy. I když jí vše říká, aby to nedělala, nakonec ho poslechne, ale postříká jí smrtelný jed a je vážně zraněná. Jak Camin život visí na vlásku, Booth, Brennanová a zbytek Jeffersonského týmu se snaží co nejrychlejí rozluštit, jaká nebezpečná látka zabíjí Cam a zjistit, kde se Epps nachází, než se Cam stane jeho poslední obětí.

Epizody - 2.řada - 11.díl

30. června 2007 v 10:36 Sběratelé Kostí
Jidáš na tyči
"Brennanová a Booth vyšetřují pozůstatky těla, nalezeného na střeše federální budovy a Brennanová obdrží vzkaz od svého milovaného a dlouho ztraceného otce."

Když je nalezeno rozpárané, spálené mužské tělo, pověšené jako srašák na střeše federální budovy, Booth a Brennanová jsou povoláni, aby identifikovali spálené pozůstatky a zjistili, kdo za vraždou stojí.
Na základě několika faktorů Booth určí, že oběť pracovala jako donašeč pro zločinecký syndikát.
Bratr Brennanové, Russ, Tempe poví, že měl záhadný telefonát od jejich ztraceného otce, který ho varuje, že jsou v nebezpečí a Brennanovou kontaktuje kněz, který jí doručí zprávu od jejich otce, ve které trvá na tom, aby s Boothem nechali případ být. Brennanová a Booth zjistí, že obětí vraždy je bývalý agent FBI Garrett Delaney, který sledoval Russe a plánoval jeho vraždu, což dá varování otce pořádný důraz. Když se objevuje více a více vodítek a je odhaleno vládní spiknutí, Booth a Brennanová učiní šokující objev o tom, kdo stál za Delaneyho vraždou a Booth je přinucen udělat jedno z nejdůležitějších rozhodnutí ve své kariéře se značnými osobními následky.
Mezitím Zack musí obhajovat svoji desertační práci před kritickým profesorem a jeho kolegy.

Epizody - 2.řada - 10.díl

30. června 2007 v 10:21 Sběratelé Kostí
Bezhlavá čarodějnice v lese
Brennanová a Booth musí odhalit několik století starou legendu, aby vyřešili vraždu mladého studenta filmařství.

Když je ve washingtonských lesích objeveno bezhlavé tělo mladého muže spolu s videokamerou plnou dokumentárních nahrávek, Brennanová a Booth jsou přivoláni, aby určili identitu rok starých ostatků a zjistili, zda byla spáchána vražda. Když se prokáže, že tělo patří studentovi filmu na Virginské univerzitě Grahamu Hastingsovi, který před rokem zmizel, když natáčel dokument o místní legendě o ženě, jež byla považována za čarodějnici, která setnula hlavu každému, kdo se na ni opovážil pohlédnout. V záhadném sledu podobných okolností Brennanová a její tým zjistí, že Graham byl sťat sekerou. Po prozkoumání tmavé, chaotické a roztřesené nahrávky z Grahamovy kamery se Brennanová a Booth dozví, že v lese byli s Grahamem v době jeho zmizení další dva lidé. DNA na sekeře, kterou byl Graham zabit odhalí šokující identitu vraha. Mezitím se Brennanová spřátelí s Grahamovým bratrem Willem, když zjistí, že byl též sirotek, avšak přátelství rychle vezme za své, když je odhalena pravda o vraždě jeho bratra.

Epizody - 2.řada - 9.díl

30. června 2007 v 10:19 Sběratelé Kostí
Mimozemšťané v raketoplánu

Booth a Jeffersonský tým spěchají ve snaze zachránit život Brennanové a Hodginse, kteří jsou pohřbeni zaživa s méně než jednodenní zásobou vzduchu.

Když jsou v Pennsylvánii objevena těla dvou chlapců-dvojčat, unesených před 5 lety, Booth a Brennanová se ocitnou na stopě tzv. Vykopávače hrobů, proslulého sériového vraha, jehož modem operandi je unést, pohřbít své oběti zaživa a vyslovit jednoho nesplnitelného požadavku. Pokud peníze nejsou zaplaceny v požadované lhůtě, komunikace je přerušena a oběti jsou ponechány na smrt. Během vyšetřování se Brennanová a její kolega Dr. Hodgins stanou posledními oběťmi Vykopávače a jsou nuceni vyřešit záhadu svého únosu pohřbeni pod zemí.

Epizody - 2.řada - 8.díl

30. června 2007 v 10:17 Sběratelé Kostí
Žena v písku
"Brennanová a Booth objeví vrahovo opuštěné pohřebiště a vydají se pátrat pod skrytou identitou jako hráči na vysoké noze."
Když jsou v poušti poblíž Las Vegas objeveny pohřbené kosterní pozůstatky Masona Robertse, federálního žalobce, který zmizel před 5 lety, Booth a Brennanová pojmou podezření, že jeho smrt může mít na svědomí mafie. Počet těl nalezených v poušti se zvyšuje, když je
supi dovedou k novějším pozůstatkům mladé ženy, ležících jen několik metrů opodál. Booth se domnívá, že obě úmrtí může mít na svědomí stejná osoba, ale ženina zranění dovedou Brennanovou k víře, že trpěla dlouhou dobu domácím násilím a že za její smrt je zodpovědný její manžel. Brennanová a Booth vyslýchají ženina manžela, který popírá, že by svou ženu zranil, ale navede je na Las Vegaského vymahače dluhů. Když je neznámý tip dovede do světa gamblerství a nelegálních bojových zápasů, začnou se Booth a Brennanová vydávat za bohaté hráče. Booth zkusí štěstí v ringu a riskuje život v zoufalé snaze odkrýt záhadu nalezených těl.

Epizody - 2.Řada - 7.díl

30. června 2007 v 10:15 Sběratelé Kostí
Dívka s vlnou
"Poté, co jsou v továrně na vodní filtraci objeveny ostatky malé holčičky, dovede vyšetřování Brennanovou a Bootha do světa soutěže krásy."

Je nalezena mrtvá dětská královna krásy. Rodiče a sourozenci jedné z jejích soupeřek se stanou možnými podezřelými. Mezitím se v laboratoři Hodgins a Angela konečně rozhoupají a rozhodnou se smluvit si schůzku, která se nakonec povede navzdory předsudkům svých kolegů. Booth a Brennanová pátrají po vodítkách a zjistí, že taneční střevíčky by mohly být možnou vražednou zbraní, což jim pomůže zúžit okruh podezřelých na jednu z dívek účastnících se soutěže.

Epizody - 2.řada - 6.díl

30. června 2007 v 10:14 Sběratelé Kostí
Dívka v pokoji 2103
"Když smrtící exploze zabije mladou dívku, Tempe a Booth jsou nuceni bojovat s americkou vládou, aby předali vraha spravedlnosti."
Tempe a Booth jsou přivoláni na místo exploze v miamském hotelu, kde uhořela mladá dívka. Původně se exploze považuje za práci kolumbijského drogového kartelu s cílem zabít soudkyni Dolores Ramosovou. Reprezentant Státního úřadu Alex Radziwill trvá na tom, aby vše, co souvisí se soudkyní Ramosovou a s případem šlo přes něj, což se stane obtěžující a problematické, když se postaví Boothovi a Tempe do cesty při sledování klíčové informace o případu. Když podezření padne na manžela a syna Ramosové, jsou Tempe a Booth šokováni zjištěním, kdo upředl vražedný plán a tím, jak daleko je Státní úřad schopen zajít při ochraně podezřelého z vraždy.

Epizody - 2.řada - 5.díl

30. června 2007 v 10:12 Sběratelé Kostí
Pravda v louhu
"Když jsou objeveny hrůzostrašné pozůstatky muže, rozpouštějící se ve vaně plné chemikálií, Tempe a Seeleyho dovede vyšetřování případu až k dvěma ženám se stejným motivem k vraždě."
Poté, co se Booth vyspí se svojí bývalou přítelkyní Rebeccou, zavolá mu Tempe s informacemi o nejnovějším přápadu a Booth souhlasí se setkáním na stavební parcele obytných bytů. V částečně rozestavěné bytové jednotce objeví ohavné pozůstatky muže, rozpouštějícího se ve vaně plné čistících prostředků pro domácnost.Když určí, že obět trpěla lámavostí kostí, prohledají databázi obětí této nemoci, z nichž všechny jsou děti, a doufají, že když je jedno po druhém navštíví, naleznou spojení k mrtvému muži. Oba pátrají oděleně a když se vrátí s potvrzením mužovy identity, uvědomí si, že žil dvojí život s dvěma různými rodinami.To, co se zprvu zdá jako jasný případ žárlivosti a pojistného podvodu, nabere obrat a nová vodítka zavedou Tempe a Bootha úplně jiným směrem k třetímu podezřelému.

Epizody - 2.řada - 4.díl

30. června 2007 v 10:09 Sběratelé Kostí
Blondýna ve hře
"Tempe a její tým měří síly se sériovým vrahem, aby zachránili život mladé dívky."
Chvíli poté, co Booth a Tempe vykopou kosterní pozůstatky mladé dívky, začne být jasné, že nemají co dočinění s běžným případem vraždy. Hodgins, Zack a Cam to potvrdí v laboratoři, když zjistí, že příčina smrti ukazuje přímo k Howardu Eppsovi - usvědčenému sériovému vrahovi, který je již několik let v cele smrti.
Tempino dřívější svědectví v jeho případě dalo Eppsovi odklad popravy. Booth vyslýchá Eppse, na první pohled bez úspěchu, ale když se objeví stopa na mrtvé dívce, která je dovede k dalšímu tělu - jen týden starému - uvědomí si, že Epps je nutí hrát smrtící hru.
Jak se počet mrtvých zvyšuje, Tempe a její tým bojují, aby rozluštili Eppsova šifrovaná vodítka, v zoufalé snaze najít jeho chladnokrevného spojence. Tým se dostane ještě více pod tlak, když odhalí, že poslední oběť může být stále ještě naživu a zbývá jí jen pár hodin života.
Jak ubíhají drahocené minuty, Tempe a jeji tým musí otestovat své schoposti a čelit svému strachu, aby zachránili dívčin život.

Epizody - 2.řada - 3.díl

30. června 2007 v 10:08 Sběratelé Kostí
Chlapec v plášti
"Tempe a Booth vyšetřují smrt mladého muže, který byl nalezen zabalený v plášti."Tempe a Hodgins se připojí ke Cam a Boothovi na místě činu poblíž převrhnutého vozu na odpadky. Mezi smetím je objeveno tělo mladého muže, zabalené v plášti. Brennanová zjišťuje, že jeho lebka je naštíplá a nohy zlomené, a Hodgins určí, že oběť leží mrtvá nejméně tři týdny. V laboratoři Angela identifikuje tělo z odlitku obličeje, vytvořeného v plášti. Zatímco se Tempe a Seeley snaží rozmotat titěrné klubko důkazů v tomto případu, rodiče zemřelého chlapce obviňují z činu jeho přítelkyni Kelly, která žila jako adoptovaná u pěstounů. Tempe si bere až příliš osobně spěch svého týmu, co se týká úsudku a kritiky Kelly, jelikož též vyrůstala v pěstounské péči. Když se Kelly přizná k vraždě svého přítele, Tempe a Seeley tomu neuvěří, ale jsou šokováni a zarmouceni zjištěním, kdo je skutečným vrahem.Mezitím se zhoršuje napětí mezi Tempe a Cam kvůli jejich odlišným pracovním stylům a Tempe se nenechá zastrašit Camilinou převahou. Když spory dojdou svého vrcholu, Cam začne hrozit, že si místo Tempe začne hledat náhradu, i kdyby to mělo znamenat, že ztratí celý Jeffersonský tým, když ho donutí vybrat si jednu stranu.