Červen 2007

Co je zapotřebí, když chcete mít psa

28. června 2007 v 23:50 Pejsci
1)záleží na tom jakého psa si chcete pořídit.Když malého psa ,tak nevadí jestli bydlíte v paneláku nebo máte dům.Když chcete, ale velkého psa musíte počítat s tím, že musí mít dostatek prostoru a často s ním chodit na procházky.
2)Jesliže chcete mít psa v paneláku, musíte pro něho mít alespoň nějaké místo, kde by byl. Například čas a prostor.
3)Jestliže budete mít psa venku na zahradě, musí tam mít boudu.Měli byste s ním často chodit na procházky, aby neměl tendenci vám utíkat.

Bígl

28. června 2007 v 23:49 Pejsci
Bígl:
Původ bígla, a koneckonců většiny tradičních loveckých plemen,
nelze přesně vystopovat. Sahá totiž až do starověku.Bíglové jsou zajímaví i tím,
že nenajdete dva zcela shodně zbarvené jedince.
Nejčastější zbarvení je tricolorní (tříbarevné - černá, hnědá, bílá).
Černé sedlo nebo plášť, bílá maska s různě tvarovanou lysinkou, bílé nohy
a špička ocasu. Uši, hlava, stehna a plece jsou hnědé.
Ale i mezi těmito klasickými tricolory existuje nespočetné množství
variant - od temně černého sedla po velmi prokvetlé až hnědé nebo
téměř bílý jedinec pouze s různě velkými hnědočernými plotnami.Bíglové
jsou malí až střední psi
(podle standardu 33 - 40,5 cm) v kohoutku. V jednom vrhu se můžou
vyskytnout štěňata různých
velikostí. Zkušený chovatel je schopen odhadnout velikost štěněte v
dospělosti, ale nelze očekávat,
že vám kdokoli zaručí jeho budoucí přesnou
výšku - záleží nejen na genech, ale i na složení a množství stravy, pohybu a mnoha dalších okolnostech.

Mops

28. června 2007 v 23:48 Pejsci
Mops:
Původ : Čína
Patronát : Velká Britanie
Datum publikace platného originálu standardu: 24.6.1987
Použití: Společenský pes
Klasifikace FCI : Skupina 9 Společenský pes
Sekce 11 Malí molossoidní psi
Bez pracovní zkoušky
Celkový vzhled: Jasně kvadratický, kompaktní, je "multum in parvo", pevně osvalený. vyvážených proporcí, podsaditý.
Povaha a temperament: S velkým šarmem, důstojný a inteligentní, vyrovnaný, šťastný a plný života.
Hlava:
Velká, kulatá, ne ve tvaru jablka.
Mozkovna:
Lebka: Bez nerovností, jasně vyjádřené vrásky.

Čenichová partie:
Krátká, tupá, kvadratická, spodní čelist nevystupuje.
Čelisti a zuby:
Nepatrný předkus, vysoce nežádoucí je zkřivení čelisti, viditelné zuby nebo jazyk. Spodní čelist je široká s řezáky téměř v jedné řadě.
Oči:
Tmavé, velmi velké, kulaté, jemného a starostlivého výrazu, lesklé, při vzrušení plné ohně.
Uši:
Tenké, malé, jako černý samet, dvou typů: Ucho ve tvaru růžového plátku je malé, přepadající, přehnuté dozadu, ukazující vnitřek ucha. Knoflíkovité ucho je přehnuté dopředu s koncem přiloženým k lebce, aby zakrývalo ušní otvor a končící v úrovni oka. Přednost se dává druhé z uvedených variant.
Krk:
Lehce klenutý, podobný hřebenu vlny, silný, mohutný, dostatečné délky, aby bylo možné hrdé nesení hlavy.
Tělo:
Krátké a podsadité.
Hřbet:
Hřbetní linie rovná, nikdy klenutá ani propadlá
Hrudník:
Široký hrudník s dobře klenutými žebry.
Ocas:
Vysoko nasazený, co nejtěsněji zatočený v kyčelní oblasti.Dvojité zatočení je vysoce žádoucí.
Končetiny:

Hrudní končetiny:
Velmi silné, rovné, přiměřené délky a správně postavené pod tělem.
Ramena:
Správně zaúhlená.
Pánevní končetiny:
Velmi silné, přiměřené délky, správně postavené pod tělem, rovné a při pohledu zezadu rovnoběžné s dobrým zaúhlením v kolenním kloubu.
Tlapy:
Ani tak dlouhé jako zaječí, ani tak kulaté jako kočičí, dobře oddělené prsty, černé drápy.
Pohyb:
Při pohledu zepředu se končetiny musí zdvihat a dopadat v ose ramenního a kyčelního kloubu bez vybočování dovnitř nebo ven. Stejně musí prohýbat pohyb končetin při pohledu zezadu. Pohyb předních končetin musí být široký, přímo vpřed, pánevní se pohybují volně za využití správného zaúhlení. Lehké rolování zadních končetin je typické.
Srst:
Jemná, hladká, měkká, krátká a lesklá, nikdy hrubá nebo jako vlna.
Barva:
Stříbrná, apricot, béžová nebo černá. Každá z barev musí být jasně definována, aby byl patrný kontrast mezi barvou, úhořím pruhem (tmavou linií táhnoucí se z týla k ocasu) a maskou .Jasně definovaná znaménka na tvářích.Maska, uši, znaménka na tvářích, otisk palce nebo diamant na čele a úhoří pruh tak černý jak možno.
Hmotnost: 6,3 - 8,1 kg (14 - 18 lbs)

Galerie

28. června 2007 v 23:43 Sběratelé Kostí

T.J. Thyne - Dr. Jack Hodgins

28. června 2007 v 23:21 Sběratelé Kostí
T.J. Thyne:
Dr. Jack Hodgins:
Dr. Jack Hodgins je entymolog a také expert na spory a minerály, ale jeho koníčkem jsou spiknutí. Umí určit čas smrti z vývoje hmyzích larev v lidských a zvířecích pozůstatků. Hodgins je jedním ze sarkastičtějších členů týmu, mnohdy je za rádoby "vtipálka". Nemá přílešné zalíbení v Goodmanově způsobu práce. Dá se říci, že patří k té normálnější půlce týmu a často poskytuje Zackovi rady, jak se socializovat. Jeho rodina je velice bohatá a vlivná - a časem se dozvídáme, že Jack je jediným největším sponzorem Jeffersonova Institutu. Jack si přeje, aby jeho současná pozice v Institutu zůstala. Rodina je utajena, protože se bojí, že by mu zabránili v jeho současné cestě za kariérou. Booth, Zack a Angela o jeho rodině ví, ale respektují jeho přání tajit tuto informaci před doktorkou Brennanovou. Zatímco si Angela z Jacka utahuje, zdá se, že jemu se líbí. A nakonec se ukáže, že i Angela není vůči němu lhostejná.

Tamara Taylor - Camille Saroyan

28. června 2007 v 23:11 | Nika |  Sběratelé Kostí
Tamara Taylor:
Camille Saroyan:
Camille se na scénu dostala v prvním dílu 2. série, jako ředitelka forenzní (soudní) divize - je to nový útvar v Jeffersonově ústavu. Získat tuhle pozici ji stálo hodně dřiny. Na začátku druhé řady se nepohodne s Temperance Brennanovou a členy jejího týmu, ale nakonec se je naučí akceptovat. Chodila dříve s Boothem - měli plány, že spolu společně odjedou do New Yourku.

Eric Millegan - Zack Addy

28. června 2007 v 23:02 Sběratelé Kostí
Eric Millegan:
Narodil se 25.8.1974 v New Yersey. Vzdělání - maturita na střední škole ve Springfieldu poté odpromoval na univerzitě v Michigaunu. Rodina - Tři bratři: Jeffrey, Brantly a Patrick a dvě sestry - Lisa a Colleen.
Zack Addy:
Zack Addy je Tempin talentovaný mladý asistent. Pochází z početné michiganské rodiny. Je to bývalý dětský génius, jehož IQ je nad hodnotou 163 bodů a má fotografickou paměť. Započal několik detorátorů, avšak nedokončil ani jeden. Navzdory svému talentu je nejistý a neschopný přesvědčivě vyjádřit svůj názor před doktorkou Brennanovou, ačkoliv již několikrát přispěl s podstatnými připomínkami, které pomohly vyřešit případ. Jeho doménou stejně jako u Tempe je analýza lidských ostatků, zejména pak identifikace příčin smrti a určení smrtících zbraní ze známek poškození kosterních pozůstatků. Jeho úkolem je obvykle odstranění masa z kostí, tedy proces známý pod "debriding." Zack má ze všech členů týmu nejblíže k stereotypu podivína. Ačkoliv je hodný, nápomocný a přátelský, tak jakmile dojde na situaci, kdy je třeba sociální interakce či intuice je ztracený. Jack i Angela mu proto mnohdy poskytují jakýsi koučng v obalsti mezilidskývh vztahů. Jediným Zackovým přítelem se zdá být Jack, který ho každý den vozí do práce, protože Zack neumí řídit. Ke konci 1.série se dozvídáme, že jeho kolegové, zejména Dr. Goodman cítí, že jako Tempin asistent příliš zpohodlněl a nepracuje na žádném ze svých dektorárů, který by mu mohl pomoci dostat se na výšší pozici. Goodman a Hodgins se dohodli, že mu jeho roli asistenta znepříjemní, aby ho tak motivovali k dokončení studia a přehodnocení postoje vůči vyšší pozici než jen asistent. V první polovině druhé série, ale Zack získá doktorát a i když o jeho další setrvání v Institutu Dr. Camille Saryan zprvu nejeví zájem, Temperance jí přesvědčí, ať Zacka v týmu ponechá, protože je jeho nenahraditelnou součástí.

Michaela Conlin - Angela Montenegro

28. června 2007 v 22:39 | Nika |  Sběratelé Kostí
Michaela Conlin
Ve sběratelích kostí hraje Angelu Montenegro. Je nejlepší přítelkině Temperance Brennan. Hostovala např. v seriálu Zákon a pořádek nebo v seriálu JAG. Je jí 29.let. Datum narození: 9.6.1978.
Angela Montenegro:
Angela Montenegro není jedním ze šprtů. Je to umělkyně, volnomyšlenkářka a nespourná bytost. Spojuje své schopnosti s týmem při forenzní rekonstrukci obličejů obětí. Je temperamentní a velmi inteligentní, vylepšuje a udržuje laboratorní 3-dimenzionální grafický simulační počítačový systém. I když je naprosto jinak sociálně založená než zbytek týmu, intelektuálně se velmi dobře všichni doplňují. Angela je otevřená, přátelská a srdečná. Vypadá to, že na sebe vzala roli zdroje života týmu: spřálelila se s Tempe (oslovuje ji "drahoušku") a snaží se ji alespoň jednou za čas donutit, aby se šla pobavit a také slouží jako poradce a "sociální kouč" Zacka. Její vztah s Jackem se zdá být pracovní, avšak ke konci 1. série se začínají pomalu sbližovat a zdá se, že se Jackovi líbí. Jsou vlastně jediný z týmu, kdo se alespoň trochu dají nazvat "normalními lidmi". Angela má slabost pro pohledného agenta Bootha, což je zřejmé pro každého, kdo je v dohledu či doslechu. O její rodině toho víme velmi málo, ačkoliv bylo odhaleno, že je dcera Billyho Gibbonse ze ZZCop. Kromě této informace a přehlídky mužských tváří a vtipných příhod z jejího milostného života se o ní příliš neví. Jednou se zmíní, že se provdala při ceremoniálu ohně a vody na Fidži. Není si jistá, zda je toto manželství platné a nemá sebemenší tušení, kde se její "manžel" v současné době nachází. Angela je nejsofistikovanější postavou z celého týmu, zejména co se týká milostných záležitostí. Téměř v každé epizodě se dozvídáme něco o jejích sexuálních zkušenostech. Také je často přitahována muži, ze kterých se vyklubou viníci zločinů, které Boothův a Tempin tým vyšetřují.

Emily Deschanel - Dr. Temperance Brennanová

28. června 2007 v 21:39 Sběratelé Kostí
Emily Deschanel:
Emily se narodila 11. října 1976 v L.A. Její otec Caleb Deschanel je známý kameraman, který e podílel mimojiné i na filmu Umučení Krista a Titanic. Její matka Mary Jo Deschanel je herečka, stejně tak jako jediná sestra Zooey. Emily vystudovala Bostonskou univerzitu - konkrétně její program tréninku profesionálního herectví. Studium ukončila s titulem bakalář divadelního umění. Emily se na plátně objevila poprvé v roce 1994 v komedii Může se to stát i vám. Dále hrála například menší roličky ve Spidermanovi 2 či Návratu do Cold Mountain. Kromě filmového plátna se Emily objevuje i na televizní obrazovce - např. v seriálech Crossing Jordan či Zákon a pořádek. V současnosti hraje hlavní roli v seriálu Bones jako Dr. Temperance Brennan (Kústka), společně s Davidem Boreanazem, který hraje agenta FBI Seeleyho Bootha. Je už 12 let vegetariánika, její prostřední jméno je Erin, žije částečně v Los Angeles a částečně v New Yorku.
Dr. Temperance Brennanová:
Temperance je velmi talentovaná, ale jednostranně zaměřená na svou práci a zdá se, že jí chybí jakékoliv sociální schopnosti. Vypadá chladná a neschopná vctítit se do druhých. Jak se ale seriál rozvíjí, pomalu se na povrch dostávají Tempiny vnitřní emoce a odhaluje se její munulost. Svoje pracovní zaměření se vybrala proto, aby zjistila, co se stalo s jejími rodiči, kteří zmizeli beze stopy, když byla Tempe ještě malá. Poté strávila dosti nepěknou dobu v pěstounské rodině, než ji zachránila její babička. Tempe má 1 bratra - Russe se kterým se nevídá, jelikož mu vyčítá, že se o ni nepostaral, když ho potřebovala. Nakonec je však spojí zjištění, že jejich matka je mrtvá. Její ostatky byly objeveny v roce 1998, avšak byly založeny v Jeffersonově Institutu jako neidentifikovaná oběť. Zjistilo se, že Tempina matka zemřela na hematom nebo poranění mozku, ale ne ihned a pravděpodobně se nevrátila domů ze strachu o bezpečí svých dětí. Tempe zjistila, že její rodiče byli bankovní lupiči, kteří během 70. let cestovali se známým gangem. Rodné jméno Brennanové je Joy Keenan a její bratr je Kyle, ale rodiče si nechali změnit jak svá jména, tak jména dětí, aby se tak ochránili. Otec Tempe je stále naživu, ale není známo, kde se nachází - víme jen to, že Tempe zanechal vzkaz na záznamníku, ať ho nehledá, protože by jí to uvedlo do nebezpečné situace. Tempe byla zjevně nadaná již od mládí, což zaznamenali i její profesoři včetně profesora fornezní antropologie, se kterým se Tempe zapletla. Tempe má naprosto nulovou znalost dnešní moderní pop kultury. Nesčetněkrát se stalo, že někdo zmínil notoricky známou osobnost či událost ze světa kultury a ona na to reagovala slovy Netuším co to znamená. Chemie mezi Tempe a jejím partnerem, agentem Seeleym Boothem, je pro diváky zřejmá, avšak oni dva jí mnohdy nevidí a potlačují ji. Jejich jednání odráží v podstatě nejistý vztah mezi Tempe a Andrew Ryanem.

David Boreanaz - Seeley Booth

28. června 2007 v 21:07 | Nika |  Sběratelé Kostí
David Boreanaz:
David letos oslavil své 36. narozeniny a ani to mu nebrání v tom, aby lámal dívčí srdce po celém světě. Tento charizmatický rodák z Buffala měl už díky své rodině předpoklady k herectví a i řešení zločinů. David je synem moderátora počasí, vyrůstal ve Philadelphii. Jeho sen stát se hercem přišel velmi brzi, v 7 letech. Bylo to na představení Yula Brynnera v představení The King and I, na kterém byl David s rodiči. Od té doby zbožňoval divadlo. Na střední škole se však začal věnovat fotbalu. Přál si proto stát se profesionálním hráčem, nicméně zranění kolena mu v tom zabránilo. Uskutečnil tedy svůj původní sen stát se hercem a odpromoval na Itaca Collage v New Yorku. Hned poté se přestěhoval do Los Angeles. Jako každý chudý začínající herec musel dělat nejrůznější práce: obsluha parkoviště, malíř pokojů, dodovatel pizzy, nosič ručníků ve sportovním klubu....Zahrál si menší roli v seriálu Married with children - Ženatý se závazky. Jeho velká příležitost přišla až za hodně dlouhou dobu, v roce 1997. Na každodenní procházce se psem ho objevila managerka seriálu Buffy the Vampier slayer. Řekla mu, že je pro roli Angela jako stvořený. Za pár dní podepsali smlouvu a David se stal díky seriálu slavným po celém světě a miláčkem všech žen. Za dva roky dostal vlastní seriál, Angel.V roce 2001 se také David zahrál v thilleru Valentine. David má po rodičích italský a pozor československý původ. Jeho oblíbená herečka je Gwyneth Paltrow a oblíbený hereci Al Pacino a Gery Oldman. Oblíbené činnosti: David rád hraje golf, fotbal, basketbal. Také rád lyžuje a boxuje, což je dost vidět. Docela dobře hraje na harmoniku. Rád se prochází po hřbitovech. Má sestry Bo a Beth. Žije s rodinou a 2 psy v L.A. Narozen: 16.5.1971 v Buffalu, výška: 186 cm, vlasy a oči hnědé.Vztahy: V roce 1994 se David seznámil s Ingrid Quinno, která pracovala jako sociální pracovnice. V roce 1997 se vzali, ale v říjnu 1999 se rozvedli. David to komentoval jako největší krach v životě. Jeho další vážná známost byla Jaine Bergman, ex-modelka pro playboy, se kterou je doposud. Chtěli se vzít v říjnu 2001, ale museli svatbu přesunout kvůli teroristickým útokům. Vzali se až v prosinci 2001. V květnu 2002 se jim narodil syn Jaden Rayne.
Zvláštní agent FBI Seeley Booth:
Booth má naprosto jiný přístup než Tempe, přičemž preferuje lidštější a intuitivnější metody vyšetřování. Zatímco Booth shromažďuje informace, Tempe a její tým odhalují nedocenitelné poznatky o oběti. Booth však považuje jejich prostředky za příliš odlišné a doplňuje je o svou intuici a znalosti - což tvoří naprostý protiklad k tvrdému, objektivnímu a anolytickému přístupu Brannanové. Booth je prototypem tzv. "amerického hocha" - nyní dospělého. Je světaznalý, lehce navazuje kontakty a zejména s ženami (v kontastu s vtipnými pokusy šlunů Tempina týmu o sblížení s opačným pohlavím). I když Booth udržuje svůj osobní život v naprosté tajnosti a neplete ho do života pracovního, postupně na povrch začínají vyplouvat mnohé informace. Booth je věřící člověk (katolík) a skrze práci v FBI se snaží splatit svůj dluh vůči lidem, které zabil jako ostřelovač. Měl pletky s právničkou Tessou. Také má čtyřletého syna Parkera z předchozího vztahu se ženou jménem Rebecca (nikdy se nevzali - ona ho odmítal). Jednou se Booth zmínil, že má bratra Jareda. Kdysi míval problémy s hráčskou závislostí, ale dostal se z toho. Mezi ním a Tempe to zvláštně jiskří. Oba se vzájemně respektují, i přesto, že se vždy nechápou, což je přinejmenším základem romantického npětí v rámci jejich vztahu. Booth také zjevně žárlí na Tempina přítele Davia. Booth jednou nechal Tempe zatknout za posřelení vraha, který ji chtěl upálit. I když nebyla odsouzena fakt, že byla jednou uvězněna za těžký zločin znamená, že FBI jí nepovolí nosit zbraň.

O čem seriál je

28. června 2007 v 20:27 Sběratelé Kostí
O čem to je:
Seriál můžeme zařadit jako mysteriózní thiller či kriminální drama, které se točí kolem série případů, řešených dosti svérázným týmem lidí, vedených doktorkou Temperance Brennanovou v Jeffersonově Institutu a agentem FBI Seeleym Boothem. Tým Temperance Brennanové obstarává vědeckou expertýzu - tj. jakýsi vnější pohled do světa kriminálního vyšetřování, zatímco agent Seeley Booth přináší instituci jiné poznatky. To vede často k napjatým vztahům, avšak výsledek je lepší než při samostatné práci obou stran týmu. Temperance stejně jako její předobraz Kathy Reichs, vedle své práce píše kriminální romány z prostředí forenzní antropologie. Je tvrdá, nepřístupná a bez kontaktu s lidmi jí chybí jakékoliv ponětí o vnějším světě. Postupně však zjišťujeme, že její povaha je značně ovlivněna snahou nepouštět si k sobě osudy obětí, jež ohledává. A tak si k sobě raději nepouští vůbec nic - žádné city, či slabosti - a zrovna tak nedává city druhým. Její tým takzvaných "Šprtů" jí však i přes její hrubou skořápku má rád. S příchodem zvláštního agenta Seeleyho Bootha se začíná dostávat na svět i světlejší stránka Tempiny osobnosti a nakonci první série je mnohem jemnější a zranitelnější než dříve. Seeley Booth je pravým opakem Temperance, je společenský, vtipný, občas lehkomyslný někdo by řekl frajírek. Ovšem i u něj v průběhu času zjišťujeme, že není takový, jaký se na první pohled zná. V minulosti byl armádním ostřelovačem a dodnes si tuto zkušenost nese s sebou. Má malého syna Parkera, kterého má v péči jeho matka (nikdy se s Boothem nevzali), ale Booth si jej bere na víkendy a je mu skvělým tátou. Tempe i Booth mají mezi sebou zvláštní pouto, které překračuje obyčejné přátelství. Věří si na život a na smrt. Starají se o sebe a i přes mnohé neschody ví, že se na sebe mohou v čemkoliv spolehnout. Tempin tým tvoří Dr. Jack Hodgins - je vzpurný rebel, který si nikdy neodpustí rýpnutí do šéfa Brennanové, student zach Addy - který ač má obrovský talent je mnohdy nejistý a zakřiknutý a Angela Montenegro - kreslířka, která týmu obstarává trojrozměrné převedení obrazů oběti do počítačového programu. V druhé sérii vystřídá tvrdá a ambiciózní Dr. Camille Saroyan, která s Temperance zpočátku svádí menší válku kvůli Tempině přesahování jejich kompetencí. Camille se v minulosti znala s Boothem - pravděpodobně spolu měli pletky. A na tento vztah navážou i poté co Camille přijde do Institutu. Svůj vztah se snaží tajit, ale občasná gesta a pohledy je prozradí, což se Boothovi vůbec nelíbí. Tento vzah však přeruší vážné zranění Camellie a Boothův strach, že ztratí osobu, kterou má rád. Tempe na poli vztahů nezůstane také sama - V druhé řadě seriálu k ní je dočasně přidělen nový spolupracovník z řad FBI agent Sullivan se kterým si padnou do oka... a najednou je z toho pěkně vášnivý vztah. Ahent Sullivan však Tempe učiní nabídku, kterou ač ji rozum radí opak, nemůže přijmout a jejich cesty se rozcházejí. Booth a Tempe jsou opět volní a jiskření mezi nmi je hmatatelné......