Červen 2007

Epizody - 2.řada - 2.díl

30. června 2007 v 10:07 Sběratelé Kostí
Matka a dítě v zátoce
Tempe a Booth vyšetřují nález pozůstatků mladé ženy, jejíž zmizení zaplnilo stránky národního tisku a dalších médií.
Seeley a Tempe vyšetřují nález ostatků ženy a plodu, nalezené v Delawarské zátoce. Tělo je identifikováno jako Carlie Richardsonová, těhotná novomanželka, jejíž zmizení se před rokem stalo hlavní zprávou všech národních novin a televizních stanic. Carliin manžel Kyle je považován za hlavního podzřelého, ale zmizí dřív, než ho Tempe a Booth stihnou vyslechnout. Booth po něm ihned zahajuje pátrání. Stopy nalezené v ostatcích odvrátí podezření jiným směrem. Tempe a její tým navrhne Boothovi, že v Jeffersonově institutu zrekonstruují potenciální průběh Carliiny vraždy, aby si lépe dokázali představit tělesnou stavbu a rozměry pachatele, což nakonec vede k šokujícímu výsledku. Mezitím je Booth rozhořčen tím, že jeho bývalá přítelkyně Rebecca nechává Parkera, ať tráví příliš mnoho času s jejím novým přítelem - a Booth do toho začne zasahovat víc, než by si Rebecca přála.

Epizody - 2.řada - 1.díl

30. června 2007 v 10:07 Sběratelé Kostí
Titán na kolejích
Tempe a Booth vyšetřují smrt senátora a potenciální pokus o sebevraždu vysoce postaveného obchodníka.
Tempe a Booth vyšetřují místo činu u vykolejeného vlaku, kde jsou v troskách nalezena těla senátora a vysoce postaveného obchodníka. Tělo obchodníka je nalezeno v autě uvnitř vlaku a na první pohled jde o sebevraždu. Zatímco zkoumá možné propojení mezi oběma oběťmi, Tempe a její tým zjistí, že obchodník je stále naživu, avšak vážně zraněný, a tělo ve vlaku byl někdo jiný. Když se začínají objevovat nová vodítka, vyšetřování se ještě více zkomplikuje, když jsou odhaleny detaily o obchodníkově soukromém životě, které Tempe a Bootha zavedou až k soukromému detektivovi, který může mít klíčové informace.
Mezitím je Tempe představena Dr. Camille Saroyan, patoložce první třídy, která byla přijata jako vedoucí forenzního oddělení v Jeffersonově institutu a je tak Tempinou šéfovou. Tempe s Cam nezačne příliš šťastně a Booth se jí snaží přesvědčit o Camilině prospěšnosti. Netrvá dlouho a Tempe zjisí, že "Cam" je až příliš familierní vůči Boothovi a že je pojí společná minulost.
S Camilinou pomocí se později Tempe a Booth dozvědí o tom, že obchodníka někdo vydíral kvůli jeho možné drogové závislosti. Na zadním sedadle obchodníkova auta pak tým objeví výbušné palivo, které mělo zjevně způsobit mnohem větší škodu než "jen" vykolejení vlaku.
Zanedlouho Booth objeví skutečného obchodníka v nemocnici. Někdo ho vyhodil z jedoucího auta a on jen stěží přežil a je v komatu.
Tempe a Booth se ve vedlejší linii pátrání setkávají se zabijákem Michaelem Downsem, který odhalí, že zabil Vince McVicara jako vzkaz od Tempina otce.
Na konci epizody Tempe navštíví matčin hrob a poprvé ukáže svoje emoce bez zábran.Booth jí dá veškerou podporu, kterou potřebuje, aby našla rozuzlení, ke kterému potřebuje dojít..

Epizody - 1.řada - 21.díl

30. června 2007 v 10:03 Sběratelé Kostí
Žena ze záhrobí
"Brennanová identifikuje ostatky své matky a spolu s Boothem vyšetřuje zmizení svých rodičů."

Když se Brennanová pokouší určit totožnost neznámé mrtvé ženy, šokuje ji zjištění, že ostatky patří její matce, která zmizela před 15 lety. Po letech nejistoty a nevědomí, co se stalo s jejími rodiči, Brennanová získává potvrzení o smrti matky a těžce to na ni dolehne.
Protože došlo k odhalení ostatků, Booth může vůbec poprvé otevřít tento případ. Zapátrá po životech rodičů Brennanové a překvapí ji zprávou, že nebyli těmi, za koho je považovala - oba to byli uprchlíci před zákonem s falešnými identitami.
Zatímco tým pracuje na ženiných ostatcích, aby Brennanové pomohl, ta si připadá čím dál víc ženou bez identity. Když se na povrch vyklubou další zjištění o jejích rodičích i jí samotné, musí se Brennanová vypořádat s úplně novou realitou.

Epizody - 1.řada - 20.díl

30. června 2007 v 10:02 Sběratelé Kostí
Vojákova smrt
"Brennanová a Booth vyšetřují smrt amerického vojáka, který sloužil ve válce v Iráku, a také potenciální zástěrku armády."

Booth a Brennanová prošetřují na první pohled zřejmou protestní sebevraždu na Arlingtonském národním hřbitově. Avšak Brennanová a její tým zjistí, že nešlo o sebevraždu, nýbrž vraždu, a že obětí byl voják, který sloužil v Iráku.
Booth a Brennanová sledují nové stopy a vyslýchají americké vojáky, se kterými oběť v Iráku sloužila. Jejich vyšetřování je dovede k mnoha nezodpovězeným otázkám týkajícím se irácké vojenské jednotky a akcí, které prováděla, když byla na hlídce. Když odkryjí další informace o případu, vodítka začnou ukazovat na možnou vojenskou zástěrku.
Mezitím navíc Booth vzpomíná na hrůzy války a svou temnou minulost, kdy sloužil jako armádní ostřelovač.

Epizody - 1.řada - 19.díl

30. června 2007 v 10:00 Sběratelé Kostí
Kosti na prodej
"Brennanová a Booth odhalí řetězec krádeží kostí, zatímco se snaží vysvětlit výskyt rakoviny u malé dívky."

Boothův nadřízený, zástupce ředitele FBI Sam Cullen, netrpělivě očekává informaci od lékaře ohledně toho, proč jeho dcera Amy umírá na velmi vzácnou formu rakoviny plic.
Když se Brennanová dozví o Amyině stavu, začne se zajímat o neobvyklý typ rakoviny u dívky Amyina věku a o okolnosti, které k ní vedly. Zjistí, že Amy následkem dřívější nehody dostala kostní transplantát.
Brennanová požádá o Boothovu pomoc při odhalování původu kostního transplantátu, a oba jsou šokováni, když se dopátrají, že Amy není jedinou osobou se vzácným typem smrtelné rakoviny a že může být obětí zločinu.

Epizody - 1.řada - 18.díl

30. června 2007 v 9:59 Sběratelé Kostí
Muž v márnici
"Booth spěchá do New Orleansu, aby pomohl Brennanové zrekonstruovat den, který si nepamatuje poté, co se vzbudí zbitá a zakrvavená v New Orleanském motelovém pokoji."

Když se Brennanová vzbudí v koupelně svého motelového pokoje, celá od krve, zbitá a s náušnicí vytrženou z ušního lalůčku, vůbec netuší, co se stalo nebo jak se tam dostala, a zjistí, že si nepamatuje celý jeden den svého života.
Brennanová si vzpomíná pouze na to, že přijela do New Orleansu identifikovat oběti hurikánu Katrina. Jakmile se o této situaci dozví Seeley, přispěchá, aby Tempe pomohl s rozluštěním jejího posledního dne.
Když je místní ohledavač nalezen mrtev, Temperance je označena za hlavní podezřelou z vraždy. Vyšetřování Seeleyho a Temperance vede do tajemného světa jižanského voodoo, ale ani tato vodítka nemusí stačit na očištění jména Brennanové.

Epizody - 1.řada - 17.díl

30. června 2007 v 9:57 Sběratelé Kostí
Muž s kostí
"Objev 300 let staré kostí zavede Bootha a Brennanovou na stopu zakopaného pirátského pokladu."

Když je nalezeno tělo, svírající 300 let starý článek prstu, dovede vyšetřování Bootha a Brennanovou do potápěčské oblasti na pobřeží ostrova Assateague, kde by mohl být pohřben pirátský poklad. Hodgins je nadšený, že se dostane ven z laboratoře a účastní se potápění, které odhalí další kosterní pozůstatky. Ty jsou autentické, ale zjistí se, že některé z kostí byly ukradeny ze sbírky v Jeffersonském Institutu.
Pátrání odhalí možnost, že pozůstatky někdo umístil na místo potápění z finančních důvodu. Ale když je hlavní podezřelý nalezen mrtvý, nová stopa zavede dvojici mimo výkopovou šachtu.
Hodgins, šťastný, že se může účastnit vyšetřování, se přihlásí jako dobrovolník pro další ponor do šachty a Brennanová a Booth musí spěchat, aby ho zachránili z náručí podvodní smrti, když zjistí, kdo za vším stojí.

Epizody - 1.řada - 16.díl

30. června 2007 v 9:55 Sběratelé Kostí
Lebka v poušti
"Angela se obává, že by její přítel mohl být nejnovějším případem pro Temperance Brennanovou."

Zatímco je na prázdninách v poušti, Angela kontaktuje Brennanovou, aby ji požádala o pomoc při identifikaci lebky - bojí se totiž, že by mohla patřit jejímu příteli Kirkovi, který se do pouště vydal fotografovat a neozval se již několik dnů.
Lebku odešle do laboratoře, kde Zack a Hodgins potvrdí, že oběť zemřela po střelném zranění, má ve vlasech stopy kaktusů a bohužel se jedná o Kirka.
Booth se domnívá, že vražda je drogově motivovaná, ale vyšetřování je dovede k padělatelské skupině uprostřed pouště.

Epizody - 1.řada - 15.díl

30. června 2007 v 9:54 Sběratelé Kostí
Žena v podzemí

"Ostatky mladé dokumentaristky dovedou Brennanovou a Bootha při hledání vraha k vyšetřování komunity bezdomovců a labyrintu tunelů pod Washingtonem."

Když jsou ve ventilační šachtě podzemního tunelu ve Washingtonu nalezeny ostatky mladé dokumentaristky, Brennanová a Booth musí proniknout do bludiště tunelů za městem a jsou překvapeni, když objeví svět bezdomoveckých přístřešků.
Stopy je vedou k podezření, že jeden z mužů žijící v tomto podsvětí byl do vraždy zapletený, ale onen muž jim poskytne cenné informace o účelu projektu, na kterém pracovala mrtvá žena.
Když se mezi věcmi zavražděné najde hodnotný artefakt, celý Jeffersonský tým se spojí, aby vypátral, proč byla oběť v tunelech a co našla tak důležitého, že to vedlo až k její vraždě.

Epizody - 1.řada - 14.díl

30. června 2007 v 9:51
Dvě těla v laborce
"Brennanová zkouší online randění, ale skončí jako terč neznámého střelce."

Když se Brennanová chystá do místní restaurace na první schůzku s mužem, s nímž se seznámila přes internet, jen tak tak unikne střelbě, jejíhož pachatele se pak s Boothem snaží vypátrat.
Stojí za vším muž, se kterým se seznámila on-line? Nebo je to někdo jiný spojený s případěm nálezu dvou těl, jež vyšetřuje Brennanová? Jde o zásah mafie nebo sériového vraha?
Brennanovou to však nedokáže zastrašit a tak trvá na tom, že bude pokračovat ve vyšetřování, zatímco Booth jí je na blízku - dokud se nestane obětí bombové exploze ledničky v bytě Brennanové.
Když je Booth v nemocnici, Brennanové je přidělena ochranka v podobě agenta Kentona z FBI, ale ani ochrana FBI není dostatečná a Booth musí i přes své zranění spěchat, aby zachránil život Brennanové.

Epizody - 1.řada - 13.díl

30. června 2007 v 9:49
Muž na golfovém hřišti
"Brennanová a její tým vyšetřují ostatky zahraničních diplomatů, nalezené na místě havárie letadla, zatímco se snaží odhalit záhadu muže, zmizelého před pěti lety."

Brennanová a Zack jsou povoláni na místo havárie malého osobního letadla, na jehož palubě byli čínští diplomaté a jedna záhadná žena. Na místě činu Brennanová objeví tři malé úlomky kostí, které nepochází z letadla a mohou souviset se zmizením místního muže před pěti lety.
Poté, co Dr. Goodman nařídí "šprtům", aby svoje úsilí zaměřili na případ čínských diplomatů, se objeví syn pohřešovaného muže, Jesse Kane a tvrdí, že kosti patří jeho otci.
Brennanová a její tým pracují na vyřešení záhadné vraždy mladé ženy a dělníka, zatímco Goodmana udržují v nevědomí. Jak se objevuje více a více forenzních důkazů, musí Brennanová vzít v potaz, že Jesse mohl mít něco společného se smrtí svého otce.

Epizody - 1.řada - 12.díl

30. června 2007 v 9:47 Sběratelé Kostí
Žena v zahradě
"Brennanová a Booth vyšetřují smrt mladé ženy, jejíž tělo bylo ukradeno z jejího hrobu."

Booth a Brennanová se dostaví k vyšetřování poté, co policejní kontrola zastaví auto člena gangu El Salvadoran s vykopanou mrtvolou mladé ženy v kufru. Zatímco ho vyslýchají, střelba z kolem jedoucího auta umožní podezřelému útěk.Booth a Brennan zjistí, kde byla žena pohřbena - na veřejné zahradě, u které jsou plánovány brzké úpravy - ale když prozkoumávají její bývalý hrob, najdou ještě jeden hrob.Stopy je zavedou k domu vlivného senátora, kde pracoval člen gangu a vyšetřování se ještě více zkomplikuje, když nikdo nechce odhalit pravdu.

Epizody - 1.řada - 11.díl

30. června 2007 v 9:47 Sběratelé Kostí
Smrt superhrdiny
"Brennanová a Booth vyšetřují smrt osamělého mladíka, který sám na sebe pohlížel jako na superhrdinu."

Zvláštní agent FBI Seeley Booth si vyžádá pomoc Dr. Temperance Brennanové poté, co je v jedné z bočních uliček nalezeno rozložené tělo a příčina smrti je neznámá. Zatímco se Brennanová pokouší přijít na to, zda šlo o vraždu, detaily jí do případu zatahují hlouběji a hlouběji a chce udělat vše pro to, aby Boothovi pomohla chytit chlapcova vraha. Když její vyšetřování odhalí, že tělo patří teenagerovi, kerý měl za přátele pouze své komiksy, Brennanová zjistí, že s osamělým chlapcem má víc společného než si myslela.

Epizody - 1.řada - 10.díl

30. června 2007 v 9:44 Sběratelé Kostí
Žena v autě
"Ostatky ženina ohořelého těla dovedou Brennanovou a Bootha na stopu jejího uneseného dítěte."
Když se najdou ohořelé zbytky ženského těla v autě se znaky únosu jejího syna, Brennanová a Booth podezřívají otce, Carla Deckera. Ale vše se zkomplikuje, když se ukáže, že Decker je součástí programu na ochranu svědků. Za dva dny má svědčit před velkou porotou proti společnosti, kde pracoval. Ta zasílala vadné tělesné štíty do Iráku.
Decker má podezření, že jeho bývalí šéfové zabili jeho manželku a unesli mu syna, aby ho umlčeli. Když je Boothovi zasláno šokující vodítko jako varování, Brennanová využije svých znalostí a na základě tohoto vodítka je schopná určit lokaci únosce a všichni pak spěchají zachránit chlapcův život.

Epizody - 1.řada - 9.díl

30. června 2007 v 9:42 Sběratelé Kostí
Žena z letiště
"Brennanová a Booth cestují do Los Angeles, aby vyšetřili nález pozůstatků ženy, která si pozměnila identitu pomocí plastické chirurgie."

Dr. Temperance Brennanová a zvláštní agent FBI Seeley Booth odjíždí do Los Angeles, aby určili totožnost ženy, jejíž části těla byly nalezeny poblíž mezinárodního letiště v Los Angeles. S Boothem za volantem jejich vypůjčeného auta pátrají v doprovodu mladé agentky FBI Tricie Finnové, která je až příliš horlivá jim pomoci. Agentka Finnová ví hodně o knížkách Brennanové a zmíní se, že v jednom filmovém časopise četla o tom, že natáčecí práva k její poslední knize zakoupila producentka a režisérka Penny Marshallová.
Když se Brennanová a Marshallová setkají tváří v tvář na natáčení pořadu "Entertainment Tonight", jak Marshallová, tak i Jann Carlová z ET jsou ohromené a zaražené z toho, jak je oddaná svému poslednímu případu.
Schopnosti Brennanové poté projdou zatěžkávací zkouškou, když si uvědomí, že identita oběti je schována za rozsáhlými plastickými operacemi.

Epizody - 1.řada - 8.díl

30. června 2007 v 9:41 Sběratelé Kostí
"Objevení smrtícího viru zapříčiní vánoční pobyt Brennanové, Bootha a Jeffersonského týmu v laboratorní karanténě."

Stavbaři narazí ve starém protiatomovém krytu kostru z 50.let minulého století a Jeffersonský Institut má pomoci při určení identity pozůstatků. Když Zack nařízne kost, neúmyslně uvolní spóry smrtící houby Valley Fever, což vede k tomu, že celý tým musí strávit Vánoce v laboratorní karanténě.
Zatímco se každý snaží udržovat vánoční náladu, Brennanová pátrá po záhadě protiatomového krytu.
Tým Bootha a Brennanové si uvědomuje, že tato část roku je pro Brennanovou těžká, protože její rodiče zmizeli právě před Vánoci, když byla ještě malé dítě.
Když Brennanová pracuje na tom, aby rodině zemřelého přinesla nějaké vysvětlení toho, co se stalo - tedy přesně to, co sama potřebuje - stává se čas strávený v laboratoři katalyzátorem různých osobních odhalení všech z týmu.

Epizody - 1.řada - 7.díl

30. června 2007 v 9:38 Sběratelé Kostí
"Brennanová se setkává se svým někdejším profesorem - a milencem - poté, co jsou v lednici nalezeny rozložené zbytky dívčího těla."

Bývalý Tempin profesor antropologie - a také bývalý milenec - Dr. Michael Stires, jí překvapí svou návštěvou v laboratoři, když se ve Washingtonu zastaví kvůli pracovnímu pohovoru. Když si dělají plány na společnou večeři ještě tého dne, Booth dorazí se špinavou lednicí, kde je ukryto rozložené tělo mladé ženy.
Zatímco Brennanová a její tým pracují na odhalení vodítek k tomu, co se mohlo stát, Booth objeví starou žádost o výkupné, kterou někdo poslal rodičům dívky krátce po jejím zmizení.
Booth a Brennanová se domnívají, že domnělý únos byl podvod a Booth zatkne prvního podezřelého. Když je Brennanová povolaná k soudu jako odborný svědek, je šokovaná zjištěním, že obhajoba si opatřila svého vlastního experta.

Epizody - 1.řada - 6.díl

30. června 2007 v 9:36 Sběratelé Kostí

"Vězeň v cele smrti podá Boothovi a Brennanové poslední odvolání."

Usvědčený zločinec Howard Epps má být za 32 hodin popraven smrtící injekcí za vraždu 17-ti leté April Wrightové. Eppsův právní zástupce podá na poslední chvíli Boothovi, který Eppse zatýkal, odvolání, aby znovu případ prošetřil. Booth věří, že Epps je vinen, ale zjišťuje, že v případu je několik nespojitostí. Požádá Dr. Temperance Brennanovou a její tým šprtů, aby prozkoumali důkazy a potvrdili Eppsovu vinu. Ale když Brennanová najde v případu forenzní anomálie a Booth objeví důkaz, že s April Wrightovou byl v noc, kdy zemřela ještě jiný muž, musí si pospíšit, aby stihli odvrátit popravu.

Epizody - 1.řada - 5.díl

30. června 2007 v 9:33 Sběratelé Kostí

"Novodobá mumie zavede Brennanovou a Bootha na stopu drog během vyšetřování smrti místního hudebníka."

Když jsou Brennanová a Angela zataženy do rvačky v místním klubu, Brennanová odkopne jednoho člověka na zeď, která se prorazí a odhalí mumifikované tělo a ukrytý metamfetamin.
Poté, co se zjistí, že šlo o vraždu, Brennanová a Booth se spojí, aby sledovali stopu drog a peněz kolem washingtonské klubové scény. Jejich vyšetřování odhalí skrytou válku mezi umělci v místním hudebním průmyslu, kde může cesta za úspěchem skončit smrtí.
Mezitím zjistíme, zda se Boothův současný vztah pohne na další úroveň.

Epizody - 1.řada - 4.díl

30. června 2007 v 9:31 Sběratelé Kostí
"Nález lidských pozůstatků v medvědovi dovede Brennanovou a Bootha na stopu kanibala."

Když se v žaludku medvěda černého najde lidská paže, Brennanová a Booth odcestují do státu Washington, aby započali vyšetřování.
Pátrají v malém městečku po vodítkách a zjistí, že do případu je zapleten i ritualistický kanibalismus. Poté, co je nalezený symbol nasměruje k pachateli, si Brennanová i Booth uvědomí,že pitva odhalila víc, než si mysleli.